You are currently viewing Archiwum szpitala jako miejsce, gdzie potrzeba regałów

Archiwum szpitala jako miejsce, gdzie potrzeba regałów

Szpital to miejsce, które rzadko kojarzymy z regałami, ale pomimo rozpowszechniającej się komputeryzacji, wiele dokumentacji w szpitalach jest zachowanych w formie papierowej. A więc, mamy pomieszczenie o nazwie archiwum, mamy tam setki, czasem nawet tysiące teczek, kartotek i innych dokumentów, które należy posegregować i przechowywać w ustalonym porządku.

Gdzie w szpitalu potrzebne są regały?

regałyW takim miejscu niezbędne są regały wysokiego składowania, ponieważ ilość miejsca zazwyczaj przeznaczana w szpitalach na archiwum jest niewielka, a ilość dokumentacji jest dość ogromna. Archiwum jest swoistym magazynem szpitala, więc wyposażenie go w odpowiedni sprzęt to nic innego jak wyposażenie magazynu na dokumenty. Nazywanie szpitalnego archiwum magazynem może wydawać się dziwne, lecz w rzeczywistości tak jest. Jednak nie tylko archiwum jest miejscem, gdzie w szpitalu potrzebne są regały. Kolejnym takim miejscem są pomieszczenia składowe i gospodarcze. Na przykład w szpitalnej kuchni, gdzie produkty żywnościowe muszą być odpowiednio poukładane lub magazynki na sprzęt medyczny i lekarstwa, w których każda rzecz musi leżeć w ściśle określonym miejscu. Najbardziej znaną firmą, jeśli chodzi o produkcję regałów dla szpitali jest firma wanzl. Firma ta produkuje regały doskonałej jakości i w dobrej cenie, dlatego też szpitale chętnie nawiązują z nią współpracę. Jednak regały te są zazwyczaj duże, więc używa się ich tylko w archiwach, a w małych, oddziałowych składzikach sprzętu używa się najczęściej regałów firmy tegometall. Regały te są mniejsze, lżejsze i posiadają możliwość dokonywania zmian np. wysokości półek przez pracowników szpitala. To czyni je idealnymi w miejscach, gdzie ilość sprzętu ciągle się zmienia i najkorzystniej jest dopasowywać regał do bieżących potrzeb szpitala.

Regały mago to jedna z firm, z której najczęściej korzystają małe szpitale i prywatne jednostki ochrony zdrowia, ponieważ regały te są stosunkowo niedtrogie i niewielkie, w związku z tym można je zmieścić nawet w małych pomieszczeniach.

Więcej o regałach można znaleźć na http://www.ktd.gda.pl