Basen poliestrowy – jaki strój wybrać?

Przed wyjazdem na urlop latem, konieczne jest zaplanowanie szczegółów wycieczki i spakowanie bagażu. W zależności od tego, gdzie się udajemy, powinniśmy poznać warunki klimatyczne panujące w danym kraju i specyfikę kulturową.

W jakim stroju pójdziesz na basen poliestrowy?

basen poliestrowy

Wybierając egzotyczne kierunki lub południe Europy nastawiamy się głównie na plażowanie i relaks nad wodą. Jak znaleźć odpowiedni strój kąpielowy tak, by podkreślić walory sylwetki i ukryć mankamenty? Istnieje kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać wybierając się na baseny kąpielowe. Wygląd sylwetki w stroju powinien być symetryczny bez dominujących akcentów. Strój na basen ogrodowy może mieć bardziej sportowy charakter. Jeśli planujemy wyjazd do hotelu, w którym będą trwałe baseny ogrodowe poliestrowe, wybierzmy strój jednoczęściowy. Odpowiednio dobrany rozmiar w przypadku stroju dwuczęściowego jest najważniejszy. Kolorystyka stroju na baseny ogrodowe jest istotnym elementem, który pomaga przyciągnąć uwagę do walorów figury. Ciemne kolory maskują zbędne kilogramy. Fason stroju dopasujemy wybierając spośród modeli typu tankini lub monokini. Producent strojów kąpielowych prezentuje odpowiednie modele na basen ogrodowy lub na wyjazd nad morze. W kategorii strojów jednoczęściowych możemy wybierać fasony bardziej lub mniej zabudowane, dlatego przed zakupem warto określić swój typ sylwetki. Zaleca się wybierać osobno rozmiar góry i dołu stroju typu bikini, bo uniwersalna rozmiarówka nie zawsze jest odpowiednia dla wszystkich. Im mniej ozdobny strój, tym bardziej widać wszelkie mankamenty sylwetki.

W przypadku sporej ilości fałdek i marszczeń, zawsze bierzmy pod uwagę te elementy, które chcemy ukryć. Wysokie panie najlepiej będą wyglądać w strojach dwuczęściowych. Strój jednoczęściowy sprawdzi się w przypadku pań o niższym wzroście.