You are currently viewing Bezwonne i czyste chemicznie preparaty z nanosrebrem

Bezwonne i czyste chemicznie preparaty z nanosrebrem

O nanosrebrze mówi się coraz więcej – jest ono stosowane jako dodatek do wielu kosmetyków. Na rynku pojawiły się nawet specjalne mydełka z nanosrebrem, którymi można przemywać i dezynfekować twarz kilka razy dziennie. Są też kremy, wody z nanosrebrem i znacznie więcej.

Zastosowanie nanosrebra w kosmetyce, medycynie, przemyśle i nie tylko

bezpieczne nano srebroMożna nawet kupić żele antybakteryjne do rąk, które zawierają w swoim składzie nanosrebro. Bardzo popularne są preparaty antytrądzikowe zawierające jony srebra. Nanosrebro stosowane jest też w środkach higieny osobistej. Można je dodawać do żeli, mydeł. Poza tym nanosrebro stosowane jest też do produkcji kosmetyków antybakteryjnych. Mowa o dezodorantach, kremach i wodach po goleniu. A wszystko po to, by ograniczyć rozwój drobnoustrojów. Nanosrebro używane jest nie tylko w kosmetyce. Cieszy się powodzeniem również w medycynie. Takie bezpieczne nano srebro wykorzystywane jest do dezynfekowania czy impregnowania odzieży roboczej. Nanosrebro można wykorzystywać również w przemyśle. Tu znane są środki, które mają za zadanie odgrzybiać wentylację. Nanosrebro dodaje się do różnych tkanin np. ręczników, zasłon. Oprócz tego znane jest też zastosowanie nanosrebra w zabawkach dziecięcych i opakowaniach. Spektrum działania nanosrebra jest naprawdę szerokie. Znane są przede wszystkim jego właściwości biobójcze. Szczególnie poleca się korzystanie z preparatów zawierających nanosrebro alergikom.

Są to preparaty czyste chemicznie, które nie uczulają. Poza tym nanosrebro jest też bezwonne. Diabetycy i osoby, które cierpią na trudno gojące się rany, również powinny stosować kosmetyki z nanosrebrem. Takie preparaty są nie tylko delikatne, ale też zabezpieczają przed rozwojem różnych zakażeń. Warto zapoznać się z różnymi kosmetykami zawierającymi nanosrebro i wybrać coś dla siebie.