Biustonosze do karmienia

Zanim urodziłam, postanowiłam, że aby się nie stresować później, muszę wszystko dokładnie zaplanować. Trzeba było kupić wyprawkę, nakupowałam rzeczy dla dziecka, laktator i jakieś drobiazgi. Zapas pieluch na pół roku, śpioszki, skarpetki, i rękawiczki. Jednak zapomniałam o zakupach dla mnie, o czym przypomniał mi ginekolog.

Wygodne staniki dla matek

wygodny biustonosz dla karmiącejPrzede wszystkim, do szpitala musiałam kupić jakąś koszulkę nocną,  z wycięciem do regulowania w przypadku karmienia. Również wygodny biustonosz dla karmiącej był obowiązkowym zakupem, i przyznam, że zapomniałam w ogóle o tym. Przecież to bardzo ważna sprawa, ponieważ biust w tym okresie również potrzebuje dodatkowej uwagi i pielęgnacji. Powinien dobrze utrzymywać, oraz mieć możliwość szybkiego rozpięcia, by móc nakarmić dziecko. W szpitalu kładziono na to nacisk w ulotkach informujących co zabrać do wyprawki. Dobrze, że zdążyłam to zauważyć, bo gdybym już rodziła, to byłoby za późno na jakiekolwiek zakupy. Cieszyłam się, bo sklep dla matek był niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Mogłam więc do woli tam wybierać, i w razie czego wymienić model, gdyby coś z nim było nie tak. Oglądałam wszystkie modele staników, zastanawiając się, czy będzie można pogodzić wygodę z ładnym wyglądem stanika. Nie chciałam wyglądać w nim jak jakaś babcia. Na szczęście teraz dbają już o wszystko. Modeli staników było od groma, i nawet ja znalazłam coś dla siebie odpowiedniego. Kupiłam ze trzy staniki, żeby były na zapas.

Dobrze, że zdążyłam kupić te biustonosze, ponieważ już miesiąc później gnałam na porodówkę w środku nocy. Przyznam, że w tym okresie porodu i chwili po, nie ma czasu myśleć o jakichkolwiek zakupach. Dlatego cieszyłam się, że wzięłam te biustonosze w ostatniej chwili, bo teraz miałabym problem.