Czy pamiętasz jeszcze kasety magnetofonowe?

Dla każdego epoka XXI wieku kojarzy się z nieustannym postępem technologicznym i taki okres nie ominął oczywiście sfery muzycznej i literackiej. Coraz ciężej jest zdobyć przysłowiowe białe kruki zarówno wśród komiksów i książek, jak i utworów muzycznych na starego typu nośnikach.

Kasety magnetofonowe – muzyka dawnych lat

kasety magnetofonoweWarto w takim przypadku – jeśli chcemy zdobyć coś z zamierzchłych czasów – odwiedzić takie miejsca jak antykwariat, w których możemy często dostać rzeczy niedostępne nigdzie indziej (w każdym większym mieście, jak na przykład Łódź, znajdziemy takie miejsca bez problemu). Wśród takich towarów można znaleźć między innymi różne uważane za przestarzałe nośniki muzyki, umożliwiające każdemu fanowi muzyki powrót do radosnych lat dzieciństwa i świetnych zespołów z tamtego okresu. Często takie na przykład oldschoolowe kasety magnetofonowe dają niezwykłe uczucie i chwilę zapomnienia, pozwalającą na chwilę relaksu i oddalając nasze myśli od rzeczy codziennych, które często potrafią być niemiłe. Można wręcz powiedzieć, że taka chwila wytchnienia pozwala danego człowiekowi zmobilizować siły i przygotować się psychicznie do powrotu do codzienności. Same polowanie na takie rzadkie okazy technologiczne rodem z minionej epoki może być ciekawe i fajne, a satysfakcja ze znalezienia danej rzeczy bardzo duża. Nie inaczej jest w przypadku dzieł pisanych i rysowanych, takich jak na przykład komiks amerykański, którego egzemplarze bywają niczym wino – im starsze, tym rzadsze, droższe i tym trudniej jest napotkać i nabyć akurat ten, który stał się obiektem naszych poszukiwań i ciekawości.

 

Oczywiście takie działania często kosztują nas sporo czasu i wysiłku, a i nierzadko trochę pieniędzy, ale czasami właśnie tego typu działania prowadzą do ogromnej satysfakcji i pobudzają w nas ducha dzieciństwa, które przeminęło. Nic bowiem tak bardzo nie pozwala się cieszyć przeszłością jak aktywny i namacalny powrót do niej.