Czy polskie prawo jest przejrzyste?

Wiele osób narzeka na polskie prawo. I w sumie mają na co narzekać, bo jest ono bardzo skomplikowane. Niestety większość ustaw odsyła nas do innych ustaw, skróty mylą nam się po dziesięciu minutach, a niektóre zapisy same się wykluczają.

Jakie jest to prawo?

prawnikPrawo podlega ciągłym przemianom. Stale wprowadzane są nowelizacje, niektóre artykuły zostają usunięte, a inne zmienione. Ja w swoim zawodzie spotykam się tylko z kilkoma ustawami. Niemniej jednak po godzinnym ich czytaniu, jestem już po prostu zmęczona. Jestem w stanie sobie poradzić w kwestiach prawnych z nimi związanymi, ale inne ustawy to dla mnie czarna magia. Dlatego jak muszę załatwić coś naprawdę ważnego, moim przyjacielem okazuje się radca prawny. Jeśli człowiek się na czymś nie zna, nie załapie tego w ciągu godziny. Tak naprawdę znajomość prawa to nie tyle umiejętność czytania danej ustawy, ale też odwołania do innych przepisów. Je trzeba znać choć ogólnikowo, by móc działać coś w tej sferze. Jednak nawet jeśli sobie z tym nie radzimy, zawsze może pomóc nam prawnik. Tak naprawdę porady prawne są niezwykle powszechne. Ludzie boją się sami pisać wnioski i robić coś na własną rękę, ponieważ zazwyczaj i tak wychodzi źle. Dlatego zazwyczaj wolimy by czymś zajął się nasz adwokat, niż my byśmy znów mieli zagłębiać się w skomplikowane prawo. Czasem nawet adwokaci mają problem z danymi zapisami, a co dopiero zwykły laik. Moim zdaniem prawo jest już tak zawiłe, że ono samo siebie nie rozumie. Ludzie niestety bardzo lubią sobie tak komplikować życie. I wówczas trzeba rozpocząć poszukiwania pomocy prawnej.

Na szczęście nawet takie małe miasta jak Pruszcz gdański, mają całą rzesze osób znających się na tym temacie. Dzięki temu możemy wybrać najkorzystniejsze dla nas usługi w zakresie prawnym.

Czytaj więcej na: adwokat-grabowski.pl