You are currently viewing Czym jest dym pirotechniczny?

Czym jest dym pirotechniczny?

  • Post author:
  • Post category:Handel

Wszelkiego rodzaju dymy pirotechniczne wykorzystywane są nie tylko przez profesjonalistów z uwagi na to, że na dymy pirotechniczne nie są potrzebne pozwolenia ponieważ na pirotechnikę klasy I, II i III takowych nie potrzebujemy, możemy je kupić w każdym internetowym i stacjonarnym sklepie.

Co wchodzi w skład dymu pirotechnicznego? 

dym pirotechnicznyPirotechnika wydzielająca wszelkiego rodzaju dymy jest pirotechniką bezpieczną, ponieważ nie jesteśmy narażeni na żadne wybuchy. Dym pirotechniczny składa się z mieszanek, które w trakcje nagłego spalania emitują kłęby gęstego dymu. W skład takich dymów wchodzą zazwyczaj mieszanki potasowe, azotowe lub chlorany które występują najczęściej. Cała mieszanka jest bardzo szczelnie upchnięta w grubej tekturowej tubie zdolnej wytrzymać wysokie temperatury, ponieważ podczas spalania takiej mieszanki uwalniane zostaje dużo ciepła. Im mieszanki jest więcej tym dym będzie bardziej gęsty a sam efekt będzie trwał dużej. Bardzo popularne stają się dymy kolorowe, które uzyskuje się po przez dodanie do mieszanki dodatków barwiących takich jak np proszek magnezowy, który zabarwi dym na kolor niebieski lub dodanie sproszkowanego węgla drzewnego. On natomiast zabarwi dym na kolor czarny. W skład każdego dymu pirotechnicznego wchodzi jeszcze element inicjujący spalanie jest nim zazwyczaj lont. Wszystkie zasady bezpiecznego odpalania dymów pirotechnicznych znajdują się zawsze na produkcje. Najważniejszą zasadą jest natychmiastowe odrzucenie dymu po jego odpaleniu.

Reasumując tego typu dymy należą do bardzo bezpiecznych środków pirotechnicznych. Odpalając je chociażby w celu oryginalnego tła fotograficznego mamy pewność, że nikomu nic się nie stanie. Należy tylko pamiętać, aby takie środki odpalać na zewnątrz i nie wdychać oparów wydobywających się z korpusy świecy dymnej.