You are currently viewing Czym karmić szczenne suki

Czym karmić szczenne suki

Jak wszystkim powszechnie wiadomo odpowiednio dobrana dieta, jest najbardziej pierwszorzędną sprawą w opiece nad czworonogami. Różna wielkości psów powinny mieć specjalnie dostosowane dla siebie posiłki, tym bardziej jeżeli rozróżnimy psy na aktywności. Psy o zwiększonej aktywności muszą otrzymywać odpowiednie dla siebie karmy, a te o normalnej, czy też o niskiej aktywności – pożywnie o obniżonej kaloryczności.

Czy suki brzemienne powinny otrzymywać specjalistyczną karmę?

karma dla suk szczennychRównież wiek ma tutaj decydujące znaczenie, a także alergie pokarmowe, czy okres ciąży oraz karmienia szczeniąt. Wszystko to działa jak w przypadku ludzi, nie wystarczy dawać psu jedno i to samo codziennie przez całe jego życie. Taka karma dla suk szczennych nieważne czy jest to suche, czy też mokre jedzenie ma ona zmieniony skład w porównaniu do karmy dla psów dorosłych o normalnej aktywności. Należy pamiętać, iż rozmnażany jedynie psy zrzeszone w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest jedyną organizacją na terenie naszego kraju mogącą wydawać rodowody FCI – międzynarodowego stowarzyszania psów rasowy. Możemy również adoptować psa lub kota w schronisku lub fundacji, jeżeli nie zależy nam na zwierzęciu rasowym. Suki w okresie ciąży szczególnie narażone są na wyczerpujące reakcje zachodzące w ich organizmie, dlatego też tak ważnym jest dobór, odpowiedniej wysoko kalorycznej karmy, które najczęściej posiada więcej wapnia oraz niektórych, odpowiednio dobranych witamin, które są niezbędne w ciąży. Możemy również sami przygotowywać posiłki specjalnie dla suk ze świeżych produktów, bazujące głowienie na różnego rodzaju mięsach, co będzie dużo zdrowszym odpowiednikiem.

Karmę w formie suchej oraz mokrej, a także tą przygotowaną przez nas samodzielnie z dedykacją dla suk w okresie ciąży możemy śmiało podawać w późniejszym etapie karmienia szczeniaków. Około 4-5 tygodnia również szczeniaki mogą ją jeść w formie rozmoczonej.