You are currently viewing Deszczownie do podlewania pól

Deszczownie do podlewania pól

Wielkość uprawy w dużym stopniu zależy od gruntu na której się ją sadzi, oraz od odpowiedniego dbania o ziemię w momencie wzrostu. Warto zauważyć ,że powinno się nie tylko dobrze nawozić ziemię, ale także ją dobrze podlewać, gdyż woda przyczynia się bezpośrednio do wzrostu roślin.

Deszczownie na pola

deszczownia na poleJeśli nie mamy wyjścia to musimy zdać się na opady atmosferyczne, które w ostatnim czasie ze względu na ogólny efekt cieplarniany występują coraz rzadziej. Nie wpływa to korzystnie na wydajność upraw na polach. Jeśli ktoś ma takie możliwości to wykopuje własną studnie i zakłada deszczownie, aby uniezależnić się od warunków pogodowych i zapewnić sobie godziwy urodzaj i dobry zysk z produkcji rolnej. Aby deszczownia na pole mogła wylewać strumienie wody, trzeba ją najpierw wybudować. Zacząć trzeba od wykopania studni głębinowej jako ujęcie wody na naszej działce. Nie jest to proste zadanie, gdyż wymaga to nie tylko odwiertów, ale także doprowadzenie odpowiedniego zasilania do pomp transportujących wodę gruntową na pola. Wymaga to uzyskania zgody i przeprowadzenia prac energetycznych na naszym polu. W przypadku dużej odległości pola od linii energetycznej może okazać się to także dość kosztowne. Po wszystkim możemy do ujęcia podłączyć agregat opryskowy za pomocą węża zasilanego pompą głębinową. Wyrzuca on dość duży strumień wody spryskując całe pole. Można także zastosować stacjonarne elementy zraszające zamontowane na polu.

Jakikolwiek sposób wybierzemy na pewno w najbliższym czasie przyniesie to wymierne efekty. Wszystko przez to, że rośliny podlewane w sposób systematyczny przyniosą nam większe plony niż zdanie się w tym przypadku na matkę naturę, która nas może wiele razy zawieźć w tej dość ważnej sprawie i spowodować nieurodzaj.