You are currently viewing Dmuchane atrakcje w parkach rozrywki

Dmuchane atrakcje w parkach rozrywki

Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce, na palcach jednej ręki można było policzyć parki rozrywki. Zazwyczaj były to jakieś małe fabryki wrażeń, kilka atrakcji na krzyż i horrendalne sumy za wejście i zobaczenie ich.

To co cieszy każdego to dmuchane atrakcje

dmuchane atrakcjeDziś biznes parków rozrywki kwitnie w najlepsze. Szczególnym powodzeniem cieszy się tematyka dinozaurów, westernów i czasów dawnych. Mimo, że często jest to kompletnie oderwane od rzeczywistości, zarówno rodzice jak i dzieci mają solidną dawkę rozrywki. Z moją młodszą siostrą często jeździmy w takie miejsca. Muszę przyznać, że atrakcje w plenerze dla dzieci, cieszą mnie tak samo mocno jak ją. Takie parki rozrywki zazwyczaj opiewają w jakieś konkretne informacje. Możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego o dinozaurach, Indianach czy chociażby epoce kamienia łupanego. Oczywiście takie miejsca są nastawione na zysk.
Organizacja imprez dla dzieci nie jest łatwa ani tania, muszą więc cenić odpowiednio swoje usługi. Atrakcje na imprezy dla dzieci w takich parkach rozrywki to zazwyczaj dorośli przebrani za zwierzęta, postaci bajkowe lub po prostu huśtawki, pojazdy przewożące maluchów. Mogą być to tanie dmuchane atrakcje. Ja muszę przyznać, że najlepiej czuję się w parkach rozrywki dotyczących dinozaurów. Plastikowe modele tam ustawione są rzeczywiście imponujące. Prócz tego zawsze dowiaduje się czegoś nowego i wyjeżdżam stamtąd choć trochę bogatsza w wiedzą na temat tych zwierząt. Nie jest wiec to przykry obowiązek dla rodziców, by zabierać do takich miejsc swoje dzieci. Oczywiście jest tam też wiele sklepików z zabawkami i gadżetami. Ceny są wysokie, tym bardziej, że w najbliższym otoczeniu są tylko sklepiki i restauracje należące do takiego parku rozrywki. Możemy tam jednak kupić zabawkę w jakiejś rozsądnej cenie i zjeść coś też nie rujnującego naszego budżetu. Myślę, ze rozwój parków rozrywki to naprawdę dobry znak.

To oznacza, że zamiast spędzać kolejny weekend w domu, postanowiliśmy choć trochę się zabawić z naszymi dziećmi. To dobrze świadczy o nas i o tym jak zmienia się nasza polska mentalność.