You are currently viewing Dobra rozdzielnica budowlana

Dobra rozdzielnica budowlana

Niemalże na każdej budowie są wykorzystywane specjalistyczne maszyny i urządzenia, które pobierają sporo energii. Przeważnie nie można ich podłączyć do instalacji znajdujących się w budynkach, zatem trzeba szukać alternatywnych rozwiązań.

Ile kosztują rozdzielnice budowlane?

rozdzielnica budowlanaKażdy budynek posiada własną instalację, która umożliwia bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej na jego terenie. Jednak co w sytuacji, kiedy prowadzimy budowę w miejscu położony z dala od zabudowań? W takiej sytuacji niezbędna będzie rozdzielnica budowlana, która pozwoli na bezpieczne dostarczenie energii do tymczasowego zasilania. To idealne rozwiązanie dla firm budowlanych i remontowych, warsztatów samochodowych, targowisk czy campingów. Dzięki tym urządzeniom można mieć prąd w miejscu z dala położonym od zabudowań. W sprzedaży znajdziemy kilkanaście modeli różnych rozdzielnic, które różnią się mocą napięcia, rodzajem obudowy, ilością gniazd i złączy czy całą konstrukcją. Rozdzielnice mogą być w formie skrzynek, szaf czy pudeł. Jedne można powiesić, położyć lub zamontować na wysięgniku. Najtańsze modele rozdzielnic dostaniemy już za niecałe trzysta złotych i świetnie się sprawdzą w garażu czy warsztacie. Najdroższe sięgające nawet dwóch tysięcy złotych są dedykowane dla firm budowlanych, które mają największe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Należy zwrócić uwagę, że rozdzielnice budowla mogą być klasyczne czyli stacjonarne labo mobilne, które mają kompaktowe rozmiary i dużą wydajność.

Z pewnością zakup rozdzielnicy budowlanej jest inwestycją na długie lata. Posiada ona niezbędne okablowanie oraz skuteczne zabezpieczenia przed porażeniem prądem. Jeżeli chcemy ją nabyć w atrakcyjnej cenie, to najlepiej poszukać jej w sklepach internetowych.