Dom czy mieszkania?

Ludzi możemy podzielić na dwie kategorie, tych pragnących przytulnego mieszkania i zwolenników domu z ogródkiem. Ja jestem zwolenniczką domu z ogrodem, psem i cudownym warzywnikiem. Znam jednak mnóstwo osób, które absolutnie wyobrażają sobie siebie tylko w mieszkaniu.

Mieszkania są wygodniejsze

mieszkaniaTak naprawdę mieszkania są dużo wygodniejsze. Płacimy rachunki, ale omijają nas takie przykre sprawy jak palenie w piecu, problemy z ogrzewaniem itp. Tym zajmuje się spółdzielnia mieszkaniowa, a my tylko pobieramy profity. W mieszkaniu ma się po prostu trochę mniej obowiązków. To, że zawsze jest w domu ciepło i jest gotowa woda do mycia, to naprawdę duży plus. W prywatnym domu sami musimy dbać o piec. Dokładać do niego sumiennie, czyścić go, a i tak często nam gaśnie gdy nie trzeba. Jednak w mieszkaniu nie wyhodujemy sobie ogórków, pomidorów, czy jesienią dyni. Nie mamy też zazwyczaj miejsca na spokojnego grilla i spotkanie z przyjaciółmi. Często są balkony, ale niezwykle małe. Trudno na nich ustawić grill i jeszcze zmieścić zaproszonych gości. Jednak domy zazwyczaj są na wsiach. Tam sklepy są co kilka kilometrów, a nie metrów. Dojazd do miasta też trochę zajmuje i nie każdy lubi tak spędzać przynajmniej godzinę czasu dziennie. Tak naprawdę oba wybory mają tyle samo plusów, co minusów. Jeśli ktoś kocha miasto, lubi mieć wszędzie blisko i nie przeszkadza mu brak natury, to na pewno wybierze mieszkanie. Ostatnio Bydgoszcz wprowadziła na rynek wiele nowych apartamentowców, które z minuty na minutę, były wyprzedawane.

Są jednak również tacy, którzy cenią sobie spokój życia na wsi. Popołudniu mają pracę w mieście, ale wieczorami mogą odpocząć w swoim ogrodzie. Nie ma recepty idealnej na ten wybór. Każdy z nas jest inny i ma swoje preferencje, które okaże wybierając dom lub mieszkanie.

Warto sprawdzić mieszkania w bydgoszczy -www.bydgoszcz.mertis.pl