You are currently viewing Dom z cegieł czy z drewna?

Dom z cegieł czy z drewna?

Nie ma jednej prawdziwej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego jakie mamy upodobania, preferencje oraz możliwości finansowe. Jestem jednak przekonana, że większość z nas wybrała by domy z drewna, jeżeli budżet nie grałby większej roli.

Domy drewniane – estetyczne i funkcjonalne

domy z drewnaTrudno się oprzeć tak pięknym i prostym konstrukcjom. Nie od dzisiaj drewno używamy do tworzenia elementów dekoracyjnych. Drewno jest po prostu bardzo wdzięcznym budulcem, który można dowolnie formować i obrabiać. W dodatku jest to relatywnie tani produkt. Najczęściej tego typu domki spotkamy w górach, w turystycznych miejscowościach oraz nad jeziorami i miejscami gdzie ludzie wypoczywają. Czy budowa domu z bali to bardzo skomplikowana sprawa? Nie wydaje mi się. warto poczytać o tym w internecie na stronkach poświęconym tego typu domkom. Jak wszystko na tym świecie – ma swoje plusy i minusy. Patrząc pobieżnie, dom z cegieł wydaje się być bezduszny i mniej przyjemny i romantyczny od drewnianych domków. Niektórzy z kolei mogą nie tolerować specyficznego zapachu wewnątrz takich domów, co automatycznie dyskwalifikuje je w ich oczach. Warto przed budowaniem takiego domku skontaktować się z kimś kto już jest właścicielem takiego obiektu, żeby wypytać i skorzystać z wielu niezbędnych porad kogoś bardziej doświadczonego. To pomoże zaoszczędzić nam sporo nerwów. Najważniejsze, żeby nasz dom był jak najbardziej do nas dopasowany i żebyśmy się w nim bardzo dobrze czuli.

Budowa domów drewnianych jest dla ludzi, którzy świetnie czyją się w naturalnych klimatach i którym nie zależy tak bardzo na nowoczesnym i modernistycznym wyglądzie ich domu. Jeżeli lubimy minimalistyczne, nierzucające się w oczy konstrukcje to nie powinniśmy decydować się na drewniane domki, które nie odpowiadają takiemu obrazowi.

Czytaj więcej na: jawordomy.com