You are currently viewing Ferma drobiu – zdrowie i ekologia
Źródło: http://ferma-kazmierczak.pl/ekologiczne-zdrowe-jajka-z-chowu-sciolkowego.html

Ferma drobiu – zdrowie i ekologia

Hodowla, czy inaczej ferma drobiu to przeważnie producent zajmujący się sprzedażą świeżych jaj, często także posiadający swój własny zakład pakowania tychże jaj. Dzięki temu konsument kupujący jajka może mieć pewność, że jaja pochodzą właśnie od danego producenta jaj.

jajka
Źródło: http://ferma-kazmierczak.pl/ekologiczne-zdrowe-jajka-z-chowu-sciolkowego.html

Oferta sprzedaży wspomnianego producenta najczęściej dotyczy dostawy i sprzedaży jaj kurzych o różnorodnych gramaturach, klasie i opakowaniach.

Dobrej jakości ferma drobiu posiada chów ściółkowy kur, a sama hodowla drobiu usytuowana jest na terenie fermy. Dobrze, jeśli ferma posiada także bogaty asortyment jaj, czyli w ofercie znajdują się zarówno jaja z chowu ściółkowego oznaczonego jako ‘2PL’, a także z chowu klatkowego z oznaczeniem ‘3PL’. Od dawna największym zainteresowaniem konsumentów cieszy się sprzedaż wysokiej jakości świeżych jaj. A jak wygląda pakowanie jaj na fermie drobiu?

Jaja najczęściej pakowane są na euro paletach po dziewięć tysięcy sztuk, zaś wkłady zawierają najczęściej trzydzieści jaj. Dobrze, jeśli ferma drobiu posiada swoje własne, odchowane kury nioski, dzięki czemu ciągłość produkcji jest zawsze zabezpieczona. Profesjonalne fermy posiadają także własny, wysoko wyspecjalizowany transport, który spełnia wszelkie sanitarno-weterynaryjne wymagania dotyczące transportu rolno-spożywczych artykułów.

Coraz więcej ludzi interesuje się zdrowym odżywianiem i sięga po produkty jak najbardziej naturalne, najlepiej z oznaczeniem BIO, dlatego jaja również wybierają w pierwszej kolejności te od kur z chowu ściółkowego, bądź wolnego wybiegu.