You are currently viewing Gaz na agresywnego złodzieja

Gaz na agresywnego złodzieja

Jakiś czas temu moja dziewczyna wracała późno z pracy. Najszybsza droga z przystanku autobusowego prowadzi przez park. Za każdym razem wybiera tą drogę na skróty, ponieważ w parku założony jest monitoring, a także nawet około dwudziestej trzeciej kręci się tam sporo ludzi z psami, więc jest w miarę bezpiecznie. 

Zakup gazu w prezencie

gaz pieprzowyNiestety ostatnio jakiś śmiałek postanowił spróbować swojego szczęścia i zaatakował moją dziewczynę podczas przechodzenia przez park. Na całe szczęście udało jej się wyrwać i dobiec do miejsca, w którym znajdowali się inni ludzie. Złodziej odpuścił i chociaż roztrzęsiona to jednak cała i zdrowa wróciła moja dziewczyna do domu. Postanowiłem zabezpieczyć ją na teaki sytuacje. Udałem się do sklepu z militariami i zakupiłem gaz pieprzowy. Wiem, że nie uchroni to przed atakiem, ale znacznie zwiększy szansę na wyjście cało z opresji. Sprzedawca polecił mi gaz pieprzowy z formułą żelu, ponieważ dzięki niemu można uniknąć psiknięcia sobie w oczy w przypadku, kiedy na dworze wieje niekorzystny dla nas wiatr. Mam nadzieję, że dzięki temu moja dziewczyna będzie się czuła bezpieczniej. W dzisiejszych czasach złodziej lub zwykły agresywny mężczyzna może zaatakować w biały dzień. Warto mieć ze sobą jakąś ochronę. Gaz pieprzowy nie jest dużym wydatkiem, a na pewno można się dzięki niemu czuć trochę bezpieczniej wracając do domu po ciemku lub przez niezbyt przyjemne okolice. 

Moja dziewczyna była bardzo zadowolona z prezentu. Szybko nauczyłem ją obsługi oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z gazu pieprzowego. Uważam, że każda kobieta powinna mieć w torebce taką ochronę. Rozpylenie gazu znacznie zwiększa możliwość na ucieczkę z rąk przestępcy. Pamiętajmy, że obecnie po ulicach chodzi wielu złych ludzi.