You are currently viewing Gładki kordonek do szydełkowania

Gładki kordonek do szydełkowania

Bardzo lubię robótki ręczne. Już od dzieciństwa wraz z mamą i babcią szydełkowałam. Moje pierwsze prace nie wyglądały najlepiej, ale wraz z upływem lat rozwijałam swoje umiejętności manualne. To babcia nauczyła mnie wielu ciekawych wzorów oraz technik.

Dobre kordonki do robótek ręcznych

kordonek muzaMama i babcia zawsze miały do mnie wiele cierpliwości. I gdy miałam jakieś trudności zawsze tłumaczyły mi tak długo aż zrozumiałam daną technikę. Szydełkowanie uczy cierpliwości oraz jest dobrym sposobem na relaks. Mama i babcia przywiązywały również wielką wagę do tego, jaki materiał wykorzystuje się do szydełkowania. Jeśli wybierzemy słaby jakościowo kordonek lub włóczkę to nasza praca nie będzie wyglądać tak zjawiskowo jak z początku zakładaliśmy. Słaby materiał często się plącze i jest sztywny, przez co efekt końcowy często nie jest zbyt zadowalający. Od wielu lat używamy tych samych kordonków i włóczek. Naszym ulubionym jest kordonek muza. Jest to kordonek przeznaczony typowo do robótek ręcznych. Nici w tym kordonku wykonane są z bardzo wysokiej jakości wełny merceryzowanej. Nici są gładkie i odpowiednio skręcone. Dzięki temu praca z szydełkiem staje się niezwykle łatwa i przyjemna. Nasze wyroby zaś cechują się wysoką estetyką oraz niezwykłą trwałością. Kordonki muza dostępne są w wielu kolorach co pozwala na wykonanie serwetek, bieżników czy obrusów w wybranej przez nas kolorystyce. Kordonki nie są bardzo drogie dlatego warto wybrać takie, które są miękkie i dobrze wykonane. Powstać z nich mogą naprawdę ładne ozdoby do naszych wnętrz.

Z doświadczenia wybieram tylko dobre jakościowo materiały do szydełkowania. To zdecydowanie ułatwia mi pracę i daje gwarancję, że efekt końcowy będzie naprawdę ładny. Nikt nie chce przecież wypruwać swoich prac i nanosić ciągle poprawek.