You are currently viewing Główne zalety płyt PIR

Główne zalety płyt PIR

Wraz z upływem czasu dynamicznemu rozwojowi ulegają różne branże w tym również budownictwo. Nic więc dziwnego że materiały izolacyjne czy budowlane które kiedyś były uważane za najwyższej jakości są obecnie zastępowane zupełnie innymi. Chodzi tutaj na przykład o bardzo nowoczesne płyty warstwowe

Czy płyta warstwowa PIR jest atestowana?

atestowana płyta warstwowa pirWraz z biegiem czasu zupełnie zmienia się podejście do niegdyś popularnych materiałów budowlanych oraz izolacyjnych. Te które były dotychczas niezwykle popularne jak na przykład styropian, są obecnie zastępowane znacznie bardziej nowoczesnymi odpowiednikami o znacznie lepszych parametrach. Ich przykładem może być z całą pewnością atestowana płyta warstwowa pir z któray można się obecnie spotkać na różnego rodzaju placach budowy ale także i w czasie wykonywanie domowej izolacji termicznej. Z czego jednak wynika tak duża popularność tych właśnie płyt? Jest to związane przede wszystkim z faktem, że dzięki swojej wielowarstwowej struktury, płyty Pir przepuszczają znacznie mniejszej ilości energii cieplnej niż ma to miejsce w przypadku tych bardziej standardiwych materiałów izolacyjnych. Co więcej, płyta ta osiąga tak dobre parametry izolacyjne mimo tego że jest bardzo cienka. Jest to więc jej ogromna przewaga na tle styropianu, jak również wełny skalnej sztucznie pogrubiajcych ściany budynku który ma zostać przez nie odizolowany przed zbytnią utratą energii cieplnej.

W obecnym czasie zupełnym zmianom uległo podejście do używanych materiałów budowlanych. Te które były używane powszechnie do tej pory są zastępowane nowocześniejszymi. Mają one często znacznie lepsze parametry, przede wszystkim izolacyjne, ale także i na przykład te wytrzymałościowe. Przekłada się to na rosnącą popularność tych właśnie materiałów.