You are currently viewing Gruz po budowie – co z nim zrobić?

Gruz po budowie – co z nim zrobić?

Rok temu wraz z mężem postanowiliśmy dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy kredytu i wybudować dom. Mieszkanie w bloku z dwójką dzieci i psem na mieszkaniu niecałe 60 m2 po prostu nas zmęczyło. Byliśmy w o tyle dobrej sytuacji, że mieliśmy własne mieszkanie, które mogliśmy sprzedać co pozwoliło nam w szybkim terminie spłacić część kredytu.

Sposoby na wywóz gruzu

wywóz gruzuKupiliśmy ziemię, a miesiąc później wylewaliśmy już fundamenty ciesząc się jak dzieci. Od tego czasu każde popołudnie po pracy spędzaliśmy na budowie. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego ile problemów wiąże się z budową domu. Nie mieliśmy pojęcia jaki rodzaj ogrzewania mieliśmy wybrać, czym ocieplić dom. Wszystko wymagało lektury, aby wybrać jak najkorzystniejsze i dogodne dla nas rozwiązanie. Uczyliśmy się wszystkiego nawet tego co zrobić z gruzem po budowie. Z początku myśleliśmy, że zabierze go po prostu firma wywożąca śmieci, z którą umowę podpisała gmina. Jednka okazało się, że w zakresie jej usług nie ma wywozu śmieci wielkogabarytowych, a tym bardziej budowlanych. Musieliśmy zatem znaleźć inny sposób. Pierwsze co nam przyszło do głowy to danie ogłoszenia, że oddamy komuś gruz na wyrównanie ziemi. Było to rozwiązanie całkowicie darmowe. Niestety po miesiącu od wystawienia ogłoszenia nie było żadnego odzewu, a krótko mówiąc gruz zaczął nam zalegać i przeszkadzać w urządzaniu ogrodu. Musieliśmy zatem wynająć profesjonalną firmię. Na szczęście o wywóz gruzu na terenie Krakowa nie było trudno. Z taką ilością gruzu jaką mieliśmy dostaliśmy wystarczyła jednorazowa torba o nośności do tony, którą firma odbierająca gruz po zapakowaniu zabrała.

Z perspektywy czasu było to jednak dużo lepsze rozwiązanie aniżeli czekanie aż ktoś chętny zgłosi sie po gruz sam. Niestety przez to czekanie znacznie spóźnilismy się z pracami ogrodowymi, które trzeba było wykonać we wcześniejszym okresie, zatem wspaniałym ogrodem cieszyliśmy się dopiero na następny rok.

Polecam zapoznać się z ich działalnością na stronie http://www.gruz-odpady.pl.