Hydrofobizacja betonu nie zawsze jest możliwa

Budowa domu rodzinnego wiąże się z ogromnymi emocjami i wydatkami, ale najważniejsze jest wynajęcie solidnej brygady budowlanej, która swoją pracę wykona z ogromną starannością, stosując się do wszystkich wymaganych procedur budowlanych.

Czy hydrofobizacja betonu będzie  zawsze możliwa do wykonania?

hydrofobizacja betonu

Znajomi polecili nam wiarygodną firmę i prace rozpoczęły się. Majster budowy wytłumaczył nam jak będą przebiegały prace i jakie materiały oraz narzędzia będą używane. My z autopsji wiedzieliśmy tylko, że podczas remontu potrzebne są narzędzia do szpachlowania, takie jak szpachelki, wałki i pędzle. Zwrócił szczególną uwagę na zabezpieczenie konstrukcji betonowych przed wilgocią, grzybami i pleśnią, które swoim niekorzystnym działaniem mogłyby uszkodzić budynek. Skupił się na hydrofobizacji betonu i impregnacji betonu, bo wykonanie tych powłok może uchronić beton przed degradacją. Jednak nie zawsze można te procedury zastosować, majster budowy stwierdził, że jeżeli powierzchnia betonowa znajduje się poniżej powierzchni wody preparatów koniecznych, jakie wymaga hydrofobizacja betonu i impregnacja betonu nie użyć. Preparaty używane do tych zabezpieczeń nie mogą przedostać się do wód gruntowych, ponieważ ich skład mógłby niekorzystnie wpłynąć na ekosystem. Na szczęście naszego domu te sytuacje nie dotyczyły.

Konstrukcje betonowe, czyli stropy, wylewki podłogowe, taras zostały pokryte środkami, których wymagała impregnacja betonu. Przy dalszych pracach oczywiście narzędzia do szpachlowania też były użyteczne, a my mogliśmy podziwiać jak powstaje nasz dom.

Dużo na temat hydrofobizacji betonu można przeczytać na – www.e-materialy.com