You are currently viewing Ile kosztuje usuwanie gniazd os?

Ile kosztuje usuwanie gniazd os?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Wiele osób, zwłaszcza w ciepłych porach, ma problem z owadami, tak latającymi, jak i biegającymi. Dlatego też, ten okres, jest najbardziej pracowitym dla przedsiębiorstw działających w szeroko rozumianej branży dezynsekcyjnej.

Warszawscy specjaliści od dezynsekcji

usuwanie gniazd os warszawaNajczęściej, zlecenia dla firm dezynsekcyjnych nie są skomplikowane, ponieważ dotyczą eksterminacji niegroźnych owadów, jak na przykład muchy czy karaluchy. Jednakże są zlecenia, które wymagają wysłania ekipy, która specjalizuje się w pracach na wysokości. Mowa tu oczywiście o usuwaniu gniazd os oraz szerszeni, które, coraz częściej, można spotkać także w miastach. Takie zadanie nie jest proste, jednak wyspecjalizowani fachowcy poradzą sobie z nim w kilkadziesiąt minut. Trzeba mieć na uwadze, że zanim przystąpi się do usuwania gniazda, należy te owady oszołomić, co ma miejsce zazwyczaj przy wykorzystaniu kadzideł lub dymu, gdyż w przeciwnym wypadku, ich agresja mogłaby się skierować w stronę mieszkańców budynku lub przechodniów. Jeżeli chcemy zdecydować się na usuwanie gniazd os Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy wiele przedsiębiorstw, które się tym zajmą kompleksowo. Natomiast jeśli chodzi o ceny tej usługi, wiele zależy od tego, jak wysoko jest usytuowane takie gniazdo i jak trudny jest do niego dostęp, jednakże zazwyczaj nie płaci się za to więcej niż 250-300 złotych. Nie jest to dużo, zważywszy, że takie zlecenia wykonują wyłącznie osoby doświadczone w pracach na wysokości.

Zarówno osy, jak i szerszenie są dla ludzi niebezpieczne, zwłaszcza, gdy jest się uczulonym na ich jad. Wbrew pozorom, takich ludzi wcale nie brakuje, a najczęściej jest tak iż do momentu pokąsania nic się o tym nie wie. Dlatego też, gdy zaobserwujemy siedlisko tych owadów w pobliżu, najlepiej od razu zgłosić się po fachową pomoc.