You are currently viewing Instalacja profili dopasowanych do taśm led

Instalacja profili dopasowanych do taśm led

Taśmy led to niesamowity sposób na oświetlenie miejsc, których pełne oświetlenie nigdy dotąd nie było możliwe. Krótki, niski profil i proste podłoże klejące przynoszą wiele możliwości, dzięki którym można umieścić taśmy led w rozmaitych lokalizacjach. Jednakże znalezienie idealną lokalizację, aby umieścić taśmę może być trudne. Umieszczenia taśmy LED w najbardziej korzystnym miejscu może niekiedy być trudne do osiągnięcia.

Profile powinny być dopasowane do taśm led

profile dopasowane do taśm ledPoniżej zamieszczone zostały wskazówki, aby jakakolwiek instalacja była jak najbardziej udana i tak prosta, jak to możliwe. Podczas umieszczania taśmy led należy uświadomić sobie, jaki obszar ma być oświetlony. Mocując profile dopasowane do taśm led na każdej powierzchni należy podłączyć na chwilę taśmę do zasilania, aby zobaczyć, jakie rejony pomieszczenia są oświetlone. Następnie przytrzymaj profil mocując go tymczasową taśmą, albo użyj drugiej pary rąk do trzymania taśmy. Następnie odwróć się, aby sprawdzić, czy taśma jest wystarczająco jasna i oświetla wybrany obszar. Jeśli światło jest zbyt jasne, przymocuj lub kupuj ściemniacz lub kontroler LED, aby zmniejszyć poziom jasności. Znajdź pozycję, która będzie wyświetlać światło we właściwym kierunku. Jeśli taśma led świeci w złą stronę ostrożnie odłącz pasek i powoli obracaj go, aż światło zacznie świecić w odpowiednim kierunku, a następnie ponownie zamontuj. 

Unikaj tzw.  gorących punktów, umieszczając taśmy led z dala od prostopadłych powierzchni. Na przykład, kiedy LED Strip Light jest umieszczone na tylnej ścianie pod szafą, diody LED będą pojedynczo oświetlać powierzchnię obok paska, ponieważ światło z diod LED nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zachodzić na siebie.  Aby tego uniknąć, spróbuj umieścić taśmę w odległości co najmniej 3 cm od dowolnej prostopadłej powierzchni.