You are currently viewing Jak przewieźć pakowany ekogroszek?

Jak przewieźć pakowany ekogroszek?

Sprzedawcy węgla często oferują transport zakupionego opału. Niestety w wielu przypadkach mamy wątpliwości, czy przywieziony tonaż zgadza się z tym, za który zapłaciliśmy. Ponadto za usługę transportu często przyjdzie nam dopłacić. Dlatego jeśli chcemy być pewni prawidłowego zważenia naszego opały, a w dodatku zaoszczędzić na jego transporcie, to powinniśmy zdecydować się na jego zakup w workach.

Transportowanie worków z ekogroszkiem własnym pojazdem

ekogroszek pakowanyKażdy z nas, kto posiada samochód z dużym bagażnikiem, może z powodzeniem samodzielnie przewozić zakupiony opał, o ile jest on workowany. Jest to bardzo dobra metoda przewozu opału, bowiem możemy zrobić to w wolnej chwili i nie musimy czekać na kierowcę w domu. Ten z reguły często się spóźnia usprawiedliwiając się problemami z samochodem. Niestety przy dzisiejszym tempie życia, każda wolna chwila jest na wagę złota. Dlatego, kupując opał na zimę, warto zdecydować się na ekogroszek pakowany, ponieważ będziemy mogli pojechać po niego wtedy, kiedy będziemy mieli na to czas. Sprzedawca zazwyczaj ma na placu kilka spakowanych worków, więc unikniemy czekania. Ponadto bardzo ciężko jest mu nas oszukać w momencie, gdy worek mieści tylko kilkadziesiąt kilogramów opału. Jest to zdecydowania najbezpieczniejsza forma kupowania opału na zimę. Jeśli pojedziemy własnym samochodem, to przy złożeniu tylnych foteli, z powodzeniem zmieścimy cztery worki węgla do pojazdu średniej wielkości. Zatem w kilku kursach jesteśmy w stanie przewieźć nawet tonę opału.

Jeśli obawiamy się o czystość naszego pojazdu podczas transportu węgla, to warto rozłożyć w nim stare prześcieradło, które zapobiegnie pobrudzeniu tapicerki. Warto też wozić węgiel przy dobrej pogodzie, ponieważ tedy worki będą bardzo czyste i nie nasiąknięte wodą.