You are currently viewing Jak rekuperacja pomoże obniżyc rachunki za ogrzewanie

Jak rekuperacja pomoże obniżyc rachunki za ogrzewanie

Zimą wielu właścicieli nieruchomości z trwogą przegląda prognozy pogody. Rosnące ceny paliw, jak gaz czy prąd sprawiają, że długie zimowe, chłodne wieczory to dla nich drenaż portfeli. Straty ciepła w domu jednorodzinnym zachodzą nie tylko przez dach, ściany czy do podłoża.

Rekuperacja i łatwy montaż

rekuperacjaDuże ubytki wynikają ze sposobu wentylacji. Tą drogą ucieka najwięcej ciepła z każdego domu. Tradycyjne kratki, wypuszczają ogrzane powietrze, w miejsce którego dociera zimne. Sytuacje pogarsza fakt wietrzenia pomieszczeń. Jednak w prosty sposób w Poznaniu i innych miastach Polski można sobie z tym poradzić. Rekuperacja do wymiany powietrza, której montaż można przeprowadzić praktycznie w każdej nieruchomości, zapewnia odzyskanie ciepła traconego z powietrzem. Dzięki wymiennikowi ciepła zostaje ono przekazane do czynnika, który jest następnie wdmuchiwany poprzez kanały do pomieszczeń. Z tego względy można powiedzieć, że rekuperacja jest wyższą formą wentylacji, pozbawioną jej wad. Nie ma tutaj mowy o grawitacyjnym przepływie powietrza. Zostaje on wymuszony przez wentylator, o mocy i wielkości ściśle dobranej przez projektanta. Każdy rejon kraju, mazowieckie, czy wielkopolskie, jest klimatycznie dobry do zastosowania układu, jakim jest rekuperacji, nie ma tu żadnych ograniczeń. Po zainstalowani dom zamienia się w szczelne, przyjazne dla alergików otoczenie, z czystym i świeżym powietrzem. Zaoszczędzona energia wprost przekłada się na środki, jakie zostają w portfelu właściciela nieruchomości. Krótki czas amortyzacji wszystkich elementów sprawia, że nie ma lepszego pomysłu, niż rekuperacja.

Idealnie działa, niezależenie od źródła ogrzewania, jakie jest w domu, sprawdzi się nawet tam, gdzie wybudowano kominek. Ważne jest tylko, by korzystać z markowych elementów i sprawdzonych wykonawców.