You are currently viewing Jak stosować ręczniki do osuszania lakieru?

Jak stosować ręczniki do osuszania lakieru?

 

Miłośnicy motoryzacji z pewnością przykładają dużo uwagi do pielęgnacji swoich pojazdów, która nie kończy się jedynie na kilkukrotnym odwiedzeniu myjni samochodowej. Dbanie o lakier to nie tylko jego umycie, ale też dokładne wypolerowanie, a do tego niezbędna jest odpowiednia ściereczka.

Rodzaje ręczników do osuszania lakieru

ręcznik do osuszania lakieruNajczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji tego typu gadżetów jest mikrofibra. Jest to tkanina bardzo delikatna, a jednocześnie odpowiednio chłonna. Ściereczki wykonane z tego materiału można dostać za bardzo niewielkie pieniądze w niemal każdym hipermarkecie, dlatego niektórzy nie chcąc przepłacać, nie decydują się na zakup bardziej kosztownych modeli, które spotkamy w dobrych sklepach motoryzacyjnych i w sieci. Natomiast ręcznik do osuszania lakieru samochodowego, wykonany z wysokiej jakości mikrofibry, posiadającej grube włókna zapewnia zdecydowanie lepszy i efektowniejszy rezultat. Grubość materiału zapewnia lepszą chłonność, dlatego zdecydowanie lepiej rozprowadzają woski czy pasty polerskie po karoserii. Ale nie tylko gramatura ma ogromne znaczenie podczas aplikacji produktów polerujących. Należy zwrócić uwagę również na rodzaj obszycia materiału. Najgorszym rozwiązaniem jest zastosowanie nitek, które mogą spowodować powstanie mikrouszkodzeń i rys w lakierze, dlatego tego rodzaju produkty zdecydowanie lepiej sprawdzą się do stosowania wewnątrz auta. Do pracy z karoserią lepiej jest wybierać ręczniki bez obszycia, cięte laserowo lub ultradźwiękowo, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo podczas pielęgnacji lakieru.

Pielęgnacja samochodu to dla niektórych niezwykle ważny, wieloetapowy proces. Wizyta na myjni samochodowej to tylko niezbędna podstawa, później lakier trzeba odpowiednio zabezpieczyć i wypolerować, a do tego konieczne będą nie tylko specjalne środki, ale także akcesoria w postaci ściereczek z mikrofibry.