You are currently viewing Jak usprawnić wentylację wężami odciągowymi

Jak usprawnić wentylację wężami odciągowymi

Dla każdego przedsiębiorcy sprawą priorytetową jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom. Każdy z nas wie, że zdrowy pracownik jest szczęśliwy i przede wszystkim wydajny. Coraz więcej osób cierpi na choroby układu oddechowego, jak się przed nimi uchronić w miejscu pracy?

Wąż odciągnie od ciebie problemy

węże odciągoweNajwiększym problemem w wielu zakładach przemysłowych jest niewłaściwa wentylacja hal produkcyjnych. Stosowanie węży odciągowych znacząco usprawnia działanie systemów wentylacyjnych. Mogą one być stosowane do odprowadzania zanieczyszczeń różnego rodzaju. Są niezbędnym wyposażeniem każdego zakładu chemicznego, ponieważ świetnie radzą sobie z dymem, mgłą olejową i gazami. W zakładzie stolarskim ochronią też przed pyłem, trocinami czy nawet ścinkami drewna. Niektóre węże odciągowe mogą być stosowane także w zakładach przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Swoją skuteczność zawdzięczają konstrukcji harmonijkowej, która nadaje im elastyczność. lekkie, wykonane z niepalnych materiałów, wytrzymują temperatury nawet do 500o C, mają właściwości antystatyczne. Są odporne na ścieranie, posiadają dodatkowe wzmocnienie ze stalowego drutu. Mogą służyć także do nadmuchu powietrza w podciśnieniu lub do transportu substancji sypkich pod ciśnieniem, co zapobiega dodatkowemu pyleniu. Odciągając gazy, zmniejszają też zagrożenie pożarowe. Na rynku mamy bogatą ofertę węży, w przystępnych cenach, zatem dbanie o bezpieczeństwo w naszej firmie nie musi oznaczać wysokich kosztów.

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy, żeby zachować w swoim zakładzie najwyższe standardy bezpieczeństwa, powinien usprawnić swoje systemy wentylacyjne. Zastosowanie węży odciągowych jest najlepszym rozwiązaniem, dostępnym dla wszystkich, w przystępnej cenie. Pamiętaj, że zdrowie Twoich pracowników jest najważniejsze.