You are currently viewing Jak zabudować wnękę?

Jak zabudować wnękę?

Czy ściany o nietypowym kształcie muszą być od razu w konkretnym mieszkaniu lub domu traktowane jako coś negatywnego? Wiele zależy od wyobraźni, ponieważ przy wsparciu doświadczonych ekspertów nawet coś takiego można skutecznie wykorzystać. Skutecznie zabudować wnękę w Zielonej Górze można nawet przy małym budżecie, a to ważne.

Jak wyglądają zabudowane wnęki?

zabudowa wnęk zielona góraGłównym elementem konkretnej wnęki, która ma w pewnym sensie stanowić znakomitą alternatywę dla standardowej szafy, będą oczywiście dobrze dopasowane drzwi. Warto zdecydować się na drzwi przesuwne, ponieważ wtedy taka nietypowa, ale praktyczna szafa może bez problemu istnieć również w ciasnym pomieszczeniu. Jeżeli kogoś interesuje zabudowa wnęk Zielona Góra to dobra miejscowość, żeby zamówić nie tylko atrakcyjne drzwi z zamkiem, ale również różne szyny i elementy konieczne do ich otwierania oraz zamykania. Nawet takie drzwi mogą być oczywiście wyposażone w standardowy uchwyt. Ograniczając koszty, można zrezygnować z wykonywania ścian bocznych i tyłu szafy. Tym bardziej że wtedy będzie tam więcej miejsca na ubrania lub buty. Właśnie od tego, jak dokładnie ma być wykorzystana taka przestrzeń, bardzo dużo zależy. Przestrzeń można tam podzielić poprzez wykorzystanie półek wykonanych z płyt meblowych, które będą odpowiednio przymocowane do stalowych profili. Nawet pod względem koloru poszczególne części mogą być świetnie dopasowane i tworzyć spójną całość.

W przypadku ciemnego pomieszczenia lub głębokiej wnęki warto pomyśleć także o montażu różnych elementów oświetlenia. Wtedy korzystanie z takiej przestrzeni jest zawsze łatwe i przyjemne. We wnęce w Zielonej Górze można umieścić także specjalny drążek na wieszaki z koszulami i kurkami. Montaż tego wszystkiego wcale nie musi trwać długo.