You are currently viewing Jak założyć piękny ogród z kamieniami?

Jak założyć piękny ogród z kamieniami?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślimy o ogrodzie, są znajdujące się w nim kwiaty i krzewy, ale można zrobić o wiele więcej, by stał się urokliwy. Naturalne kamienie mogą dodawać urody ogrodom, ale trzeba wiedzieć, jak je odpowiednio ułożyć i wykorzystać.

Jak wykorzystać kamienie aby założyć piękny ogród?

zakładanie ogrodów - bydgoszczIstnieje wiele rodzajów kamieni, które nadają się do zakładania ogrodu. Różnią się one kolorami, wagami, rozmiarami, kształtami. To wszystko wynika z ich składu i właściwości geologicznych. Zakładanie ogrodu z kamieni może wydawać się bardzo proste, ale to jest o wiele trudniejsze. W związku z tym bardzo często zatrudniamy ogrodników, którzy wiedzą co to jest profesjonalne zakładanie ogrodów – Bydgoszcz w swoim zasięgu ma wiele firm, w których pracują panowie, którzy znają się na kamieniach i ich wykorzystaniu w ogrodach Warto więc zastanowić się nad tym, czy nie skorzystać z ich usług. Mimo to wiedza potencjalnego klienta na temat zakładania ogrodu z dominacja kamieni jest równie ważna, bo dzięki temu wiadomo, jakie ma oczekiwania. Kamienne ogrody można podzielić na dwa dobrze znane typy, górzyste, które naśladują formacje skalne gór oraz ogrody z japońskim stylem ogrodniczym. W nim kamienie wydają się być umieszczone przez człowieka. Jednak warto pamiętać, że przenoszenie kamieni może być niebezpieczne dla osób z problemami z kręgosłupem, więc lepiej jest skorzystać z usług ogrodniczych. Najtrudniejsza rzecz w tworzeniu ogrodu z kamieni jest ustawianiu ich tak, aby wyglądały naturalnie. Każdy kamień musi również wyglądać tak, jakby był połączony z innym kamieniem, i był oddzielony tylko pęknięciami w miejscu, gdzie znajdować się będą rośliny.

Przed zakładaniem tego typu ogrodu gleba musi być dostosowana do roślin przed ułożeniem kamieni, musi być bogata w materię organiczną, która zatrzyma więcej wilgoci.  Zaletą jednak tego ogrodu jest to, że same kamienie już ułatwią drenaż gleby. Warto spróbować założyć ogród kamienisty.