You are currently viewing Jak zamontować sufit napinany?

Jak zamontować sufit napinany?

 

Każdy, kto ma tylko odrobinę talentu do remontowania i majsterkowania może odmienić wnętrze swojego domu lub mieszkania samodzielnie i niewielkim kosztem. Jak to zrobić? Wystarczy zamontować sufity podwieszane napinane. W tym celu trzeba tylko zamówić specjalną folię oraz prowadnice, na których będzie się ją montować z wykorzystaniem nawiewu ciepłego powietrza.

Sufit napinany krok po kroku

sufity napinane barrisolWszystko zaczyna się od pomysłu, który należy sobie rozrysować na kartce w formie projektu. Musimy wiedzieć co chcemy mieć nadrukowane na suficie oraz jak chcemy nad nim zamontować podświetlenie. Bo zamawiając sufity napinane Barrisol musimy się określić co do tego, czy mają być one w jednolitym kolorze czy chcemy wydrukować na nich własną i niepowtarzalną grafikę. Jak już zamówimy membranę to możemy przystąpić do montażu prowadnic, czyli przygotowania powierzchni sufitu. Nad prowadnicami możemy umieścić diody ledowe, które będą nasz sufit podwieszany oświetlać. W tym zakresie możemy wykorzystać wszystkie możliwe zdobycze techniki w zakresie oświetlenia. Gdy dotrze do Nas folia możemy przejść do montażu, który trzeba wykonywać przynajmniej w dwie osoby. Jedna osoba montuje folię do prowadnic, a druga ogrzewa jej powierzchnię dmuchawą wydalającą gorące powietrze. Jest to konieczne, ponieważ folia jest termokurczliwa i tylko w ten sposób może się rozciągnąć i nabrać odpowiedniej sprężystości.

Samodzielne zamontowanie sufitu napinanego nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i dużej precyzji. Wymaga również znalezienia sobie kogoś do pomocy, bo w tym przypadku akurat samodzielny montaż oznacza pracę dla co najmniej dwóch osób. Na pewno warto poświęcić czas i pieniądze na taki remont. Zrobienie go we własnym zakresie pozwoli całkiem sporo zaoszczędzić.