Jak zmniejszyć opłatę za moc bierną?

Zależnie od tego, czy planujemy optymalizację kosztów naszego domostwa rodzinnego, jak i kosztów prowadzenia naszej działalności gospodarczej, pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. Jednym z takich czynników jest także wzięcie pod uwagę redukcja kosztów za prąd, w tym zmniejszenie kosztów za moc bierną.

Czym jest moc bierna?

opłaty za moc biernąNa fakturze za prąd najczęściej widnieje rozliczenie z uwzględnieniem szczególnych parametrów. Można wtedy spotkać się z określeniem rozliczenia za moc czynną, przechodzącą w elektroniczną, jak i za moc bierną. Jest to energia indukcyjna, która jest pobierana najczęściej przez maszyny, które potrzebują jej by rozpocząć swoją pracę. Chociaż moc bierna jest niezbędna do działania takich urządzeń, jak na przykład silnik, ma ona także swoje wady. Przede wszystkim jej nadmierna produkcja prowadzi do podwyższenia kosztów za prąd. Nadmierny pobór mocy biernej prowadzi do przegrzewania się przewodów, do wzrostu napięć przewodów i jak i do wzrostu spadków napięć w urządzeniach. Obniżenie opłaty za moc bierną jest możliwe dzięki wynajęciu specjalnej firmy, która jest w stanie wykorzystać takie techniki, które posłużą właśnie do tego by zmniejszyć moc bierną. Takie firmy wykorzystują przeważnie działanie specjalnych baterii kondensatorów, jak i dławików kompensacyjnych. Wszystkie te urządzenia służą do tego, by zmniejszyć zużycie mocy biernej, poprzez oddanie jej mocy. Strategia firmy, która profesjonalnie zajmuje się zmniejszeniem mocy biernej, polega na wykorzystaniu przez urządzenia w większości mocy czynnej.

Firma, która oferuje zmniejszenie opłat za moc bierną, wykorzystuje różne techniki, takie jak analiza parametrów pobrania prądu, analiza działania urządzeń produkcyjnych, do tego by niemalże do zera zredukować działanie mocy biernej.