Jakie dywaniki wybrać do Peugeot’a?

Peugeot- francuska marka, znana z pięknie zaprojektowanych samochodów, o ciekawych liniach nadwozia, niezawodnych silnikach i bogatych wyposażeniach wnętrz. Gdy zakupimy już swoje pachnące nowością auto, dodamy do niego imponujące felgi i inne wizualne dodatki, powinniśmy się zastanowić nad pozornie błahymi sprawami, które podobnie jak reszta wyposażenia, zapewni nam wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie podróży.

Dywaniki w Peugeocie- materiałowe czy gumowe?

peugeot dywanik samochodowyOdpowiedź na pytanie zawarte w śródtytule, oczywiście jest kwestią osobistą. Każdy kierowca może mieć inne zdanie na ten temat. Dla jednego lepszym wyborem będzie zakup oryginalnych, ładnie wykończonych dywaników materiałowych, znowu inny powie, że “każdy samochód Peugeot dywanik samochodowy musi mieć gumowy”. Obie opcje mają oczywiście wady i zalety, jednakże lepszym wyborem na okres zimowy i jesienny będą dywaniki gumowe, a na lato welurowe. Powodem tego jest oczywiście wilgoć, która dostaje się do samochodu na naszych butach, w postaci na przykład śniegu. Woda skapująca z butów, dostaje się w materiał, z którego wykonane są welurowe dywaniki, przez co powstaje duże zawilgocenie, czego z kolei skutkiem mogą być zaparowane szyby. Każdy kto prowadzi samochód wie jak irytująca jest jazda, kiedy widoczność jest niska przez zalegającą na szybach parę. Dlatego w zimę w każdym samochodzie nie tylko w Peugeocie zaopatrzmy się w gumowe dywaniki, a welurowe zostawmy na lato, kiedy nie musimy obawiać się osiadania wilgoci. Dodatkową zaletą gumowych dywaników jest ich niska cena oraz wytrzymałość, która jest dużo większa niż materiałowych odpowiedników, przez co można z nich korzystać przez długie lata.

Reasumując, gdy przygotowujemy samochód na sezon letni bez większych obaw możemy włożyć do naszego Peugeota lub innego modelu, dywaniki welurowe. Ładnie się one prezentują, a w gorące miesiące nie musimy się obawiać wilgoci. Jednakże zimą obowiązkowo trzeba się zaopatrzyć w gumowe zamienniki takich dywaników. Zamoknięte łatwo jest wysuszyć, nie tracą przy tym swych właściwości, a kierowcy nie powinni mieć problemów z parującymi szybami.