You are currently viewing Jakie są rodzaje wieszaków?

Jakie są rodzaje wieszaków?

Wieszaki to praktyczne przedmioty, które można znaleźć w każdym domu. Wyróżnia się ich wiele rodzajów w zależności od tego, co na nich się wiesza, jak również gdzie są one mocowane lub stawiane. Podział może dotyczyć również materiału z jakiego są wykonane oraz stylu. Warto jest je wszystkie omówić.

Wieszaki na ubrania i na klucze

wieszak stojący kutyWieszaki można podzielić na wiszące, montowane na ścianie oraz stojące – stałe oraz ruchome na kółeczkach. Wiszące sprawdzają się w przedpokojach, czy w kuchni, gdzie nie zawsze jest miejsce na wieszak stojący. Te ruchome pasują do nowoczesnej sypialni, są użytkowane także w sklepach i na pokazach mody. Wieszak stojący kuty będzie idealny na kurtki i płaszcze. Kolejny podział wieszaków zależy od tego, co się na nich wiesza. Standardowo są to ubrania, głównie wspomniane okrycia wierzchnie. Jednakowoż wieszaki sprawdzają się także w łazience na ręczniki, w kuchni na ścierki, czy w przedpokoju na klucze. Wieszak może być wykonywany z metalu, drewna lub z tworzywa sztucznego. Metalowe są najbardziej wytrzymałe i znoszą duże obciążenia, na przykład można na nich wieszać ciężkie kożuchy. Drewno to materiał naturalny, pasuje do przytulnych wnętrz. Nada się idealnie do sypialni czy do pokoju dziecięcego. Przyda się nie tylko na ubrania, ale także na szarfy do zabawy, czy inne zabawki. Plastikowe wieszaki najczęściej pojawiają się w kuchni i łazience. Tam jest ciepło i wilgotno. Metal mógłby zardzewieć, a drewno zbutwieć. Plastik można co najwyżej zarysować.

Najwięcej różnych wieszaków można znaleźć w sklepach internetowych. Tam znajdziemy wieszaki w każdym stylu i o różnych kształtach, dopasowanych do każdego pomieszczenia. Kupowanie online ma także tę zaletę, że dostaniemy wieszak w korzystnej cenie z dostawą do domu.