You are currently viewing Kierunek studiów – geodezja

Kierunek studiów – geodezja

Moi rodzice wykonują oboje ten sam zawód. Mianowicie, zarówno mama, jak i mój tata pracują jako geodeta. Ewidentnie po nich widać, że uwielbiają to co robią. Mieszkamy w Poznaniu, tutaj moi rodzice się poznali i tutaj też mieszkamy.

Geodeta – czy chcę nim zostać?

geodetaMoi rodzice poznali się na studiach, razem studiowali dość ciekawy kierunek, jakim jest geodezja. Oczywiście zakochali się i później pobrali, a z tego związku mają jedno dziecko, czyli mnie. Można powiedzieć, że historia prawie jak z bajki. Moi rodzice mówią, że zawsze ich ta geodezja fascynowała i że nie mieli wątpliwości, jaki kierunek studiów wybrać. Po studiach dzięki pieniądzom moich dziadków otworzyli własne biuro i do dziś pracują jako profesjonalny geodeta – Poznań. Biuro funkcjonuje im świetnie, prowadzą je oboje i praca bardziej ich do siebie zbliża, niż od siebie oddala, co jest w tych czasach można powiedzieć, że ewenementem. Problemem jest to, że moi rodzice bardzo, ale to bardzo chcą żebym poszła w ich ślady i studiowała ten sam kierunek, na tej samej uczelni jak oni. Matura już za rok i dlatego coraz bardziej mi o tym mówią. Problem jest jednak taki, że mnie ten kierunek kompletnie nie interesuje. Jestem można powiedzieć, że duszą artystki, także bardziej wyobrażam sobie siebie studiującą na Akademii Sztuk Pięknych. Rozmawiałam o tym niejednokrotnie z moimi rodzicami, jednakże oni nie chcą przyjąć tego kompletnie do wiadomości. Normalnie są kochanymi, wspierającymi rodzicami, na których zawsze mogę liczyć i którzy są ze mną zarówno na dobre, jak i złe.

 

Jednakże w tym temacie jest całkowicie inaczej. Nie chcę ich zawieźć, ponieważ bardzo ich kocham, ale również nie chcę zrobić czegoś wbrew sobie. Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś wszystko rozwiązać i może znajdziemy z rodzicami jakiś kompromis, który uratuje nasze relacje.