You are currently viewing Kogo stać na projekty wnętrz?

Kogo stać na projekty wnętrz?

Prawda jest taka, że nie każdego z nas stać na usługi architekta wnętrz. Są to usługi luksusowe, a w Polsce zarobki mamy naprawdę przeciętne. Dlatego gdy chcemy urządzić sobie mieszkanie, kierujemy się zazwyczaj swoim własnym gustem, lub po prostu inspiracjami znalezionymi w internecie.

Projekty wnętrz i kompozycja

projekty wnętrzMoim zdaniem, pracownia aranżacji wnętrz najczęściej odwiedzana jest przez celebrytów i biura nieruchomości. Dla tych pierwszych aranżacja wnętrz jest niezwykle ważna. Robią sobie fotografie w domach, zapraszają do nich gości, są osobami reprezentatywnymi. Zależy im więc na jak najlepszym wizerunku i na pięknym mieszkaniu. To dla każdego przeciętnego zjadacza chleba jest oczywiste. Bo przecież to, że ktoś jest bogaty, nie oznacza jeszcze, że ma gust. To dar dla wybranych i czasem trzeba posiłkować się talentem innych osób. Czasem tacy ludzie nie mają nawet czasu na to, by taki projekty wnętrz skomponować. Dlatego proszą o pomoc innych i każda ze stron jest wówczas zadowolona. Najczęściej z takich usług korzysta biuro nieruchomości. Człowiek kupuje oczami. Gdy coś widzimy, najpierw działa element wzrokowy. Dopiero później sprawdzamy składy, funkcje, cenę itp. Dlatego biurom nieruchomości bardzo zależy na tym, by architekt wnętrz ściśle z nimi współpracował. Wówczas on ma stałą pracę i zlecenia, a oni mają klientów i rynek zbytu. Moim zdaniem rynek jakim jest projektowanie wnętrz, w dużej mierz opiera się właśnie na takich zleceniach. Obecnie nieruchomości rozkwitają. Pojawia się ich coraz więcej w Polsce. Nowe osiedla buduje Lublin, Bydgoszcz, a nawet mały Konin.

Trzeba ludzi zachęcić do zamieszkania w nich, a architekt idealnie nadaje się do takiej funkcji. Moim zdaniem zawód architekta jest jednym z najbardziej przyszłościowych zawodów XXI wieku.

Więcej o projektach wie Art house z Łęcznej obok Lublina, ulica Jaśminowa 7/38