You are currently viewing Kolonie nad morzem – czy to dobry pomysł?

Kolonie nad morzem – czy to dobry pomysł?

Przeprowadzono ankietę wśród rodziców przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Pytano ich o to czy wysyłają swoje dzieci na kolonie, czy ta forma wypoczynku dla dzieci jest wciąż popularna, czy preferują ośrodki położone nad morzem czy raczej w górach oraz jakie czynniki są dla nich decydujące przy wyborze odpowiedniego miejsca. Odpowiedzi były dość jednomyślne.

Czy kolonie są wciąż popularne, morze czy góry, obóz sportowy czy artystyczny?

nadmorski ośrodek kolonijnyPrzeprowadzona ankieta pokazała, że rodzice przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów nadal chętnie wysyłają swoje dzieci na kolonie. Ich pociechy również nadal cieszą się z tej formy letniego wypoczynku. Rodzice preferują przede wszystkim ośrodki kolonijne w Polsce, a nie za granicą. Do tego większość opowiedziała się za wakacjami dzieci nad morzem. Ich zdaniem nadmorski ośrodek kolonijny jest ciekawszy, z uwagi na większą liczbę możliwych i oferowanych aktywności. Podobno baza nadmorskich placówek jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż ta górska czy w ramach gospodarstw agroturystycznych w centralnej Polsce. Z kolei, decydując o odpowiednim miejscu dla swojego dziecka, rodzice przede wszystkim kierują się tym czy kadra opiekunów jest odpowiednio wykwalifikowana, czy warunki noclegowe i żywieniowe są wystarczające oraz czy oferta proponowanych zajęć jest wystarczająco bogata. Rodzice szukają najczęściej ośrodków tematycznych – sportowych, artystycznych i innych. Wygrywa zatem nadmorski ośrodek kolonijny z rozbudowanym programem zajęć.

Być może przeprowadzona ankieta pomoże niejednemu rodzicowi w dokonaniu właściwego wyboru miejsca na wakacje dla swoich dzieci. Z pewnością taki nadmorski ośrodek kolonijny jest dobrym wyborem i odpowiednio wypełni dzieciom i młodzieży wolny czas oraz zapewni im niezapomniane wrażenia, dzięki którym będą chcieli w to miejsce wracać co roku.