You are currently viewing Kominek z szybą przednią i boczną oraz wkładem z żeliwa

Kominek z szybą przednią i boczną oraz wkładem z żeliwa

Kupując kominek, należy zdecydować się na odpowiednią obudowę kominkową. Wiele zależy od tego, gdzie będzie znajdował się kominek i czy ma on ogrzewać tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, czy też inne pomieszczenia.

Radiatory zwiększające powierzchnię wkładu kominkowego

kominki krakówNajczęściej kominki ogrzewają salon, ale coraz bardziej popularne stają się kominki z płaszczem wodnym. Takie kominki ogrzewają wodę, która znajduje się wokół komory spalania. Następnie woda trafia do ogrzewania podłogowego czy do grzejników ściennych (również tych w innych pokojach). Wiadomo, że nie może być to jedyny sposób na ogrzewanie domu, ale kominek jak najbardziej może stanowić dodatek do ogrzewania pomieszczeń. Obudowa kominkowa nierzadko zbudowana jest z kamienia naturalnego. Najczęściej jest to granit w różnych odmianach kolorystycznych. Takie kominki kraków można zamawiać w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Przy normalnym, spokojnym paleniu kominek jest w stanie ogrzać około 120 m2 powierzchni. W kominkach znajduje się najczęściej szyba przednia – możliwy jest też zakup kominka z szybą przednią i boczną. Są nawet kominki, które posiadają szybę z przodu i z tyłu. Wtedy taki kominek może być montowany między dwoma pomieszczeniami (ogień będzie widoczny w każdym pomieszczeniu). W nowoczesnych kominkach stosuje się często gęsto rozmieszczone radiatory. To one zwiększają powierzchnię wkładu, a jest to przecież ta powierzchnia, która oddaje ciepło do otoczenia. W kominku powinien znajdować się wbudowany szyber.

To on pozwala na regulowanie ciągu komina. Korpusy kominkowe wykonywane są najczęściej z żeliwa. Z kolei front pieca może być wykonany ze stali kotłowej. W drzwiczkach kominka montuje się ceramikę żaroodporną. Jest ona odporna na działanie temperatury nawet do 800 stopni Celsjusza.