You are currently viewing Komputery stacjonarne do gier

Komputery stacjonarne do gier

 

Dla większości nowych graczy, pierwszym komputerem do grania jest maszyna już złożona pod konkretne parametry w sklepie komputerowym. Nie jest to rozwiązanie złe, gdyż pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który należałoby spędzić na dobieraniu i składaniu poszczególnych podzespołów. Jest to również ułatwienie dla osób nie posiadających dużej wiedzy o sprzęcie komputerowym.

Wysokiej jakości komputer gamingowy

komputery stacjonarne do gierKomputery stacjonarne do gier są zwykle budowane wedle progu cenowego, co czasem odbija się na ich szybkości działania i osiągach. Nie wszystkie części stosowane w takich komputerach współgrają ze sobą, więc często wymiana jest koniecznością, by móc cieszyć się osiągami, o jakich zapewniali sprzedawcy. Nie jest to jednak sytuacja częsta, aczkolwiek zdarza się szczególnie komputerom o niskich cenach. Składanie komputera od podstaw zaś, jest o wiele bardziej czasochłonne, i często wymaga większego nakładu pracy i obeznania w częściach komputerowych i ich funkcjonowaniu. Niewątpliwą zaletą własnoręcznego budowania komputera jest całkowita swoboda w doborze części, okablowania i innego oprzyrządowania wedle uznania. Użytkownicy o większym doświadczeniu z komputerami najczęściej wybierają właśnie tą opcję, gdyż posiadając już odrobinę wiedzy, mogą spokojnie dobrać właściwe podzespoły do komputera tak, by jak najlepiej ze sobą współgrały i dawały jak najwyższe osiągi. W zależności od nakładu czasu, kosztów i zastosowanych urządzeń dodatkowych, komputery tworzone od podstaw mogą znacznie przewyższać osiągami maszyny sklepowe.

Często kosztują przy tym znacznie mniej, niż komputery z wyższej półki, mimo wysokiej jakości podzespołów. Gracze równie często budują swoje komputery już pod specyficzne gry, dobierając podzespoły tak, by dawały jak najlepsze wyniki podczas grania.