You are currently viewing Korzyści z regularnego korzystania z kabiny na podczerwień

Korzyści z regularnego korzystania z kabiny na podczerwień

Wiele osób myli kabiny na podczerwień z tradycyjnymi, ponieważ jedne i drugie oddziałują ciepłem, które regeneruje oraz oczyszcza organizm, jednak na tym podobieństwa się kończą. Działanie sauny możemy określić jako pro-zdrowotne, z kolei kabiny jako lecznicze.

Jakie korzyści dają regularne seanse w kabinie na podczerwień?

kabina na podczerwieńDo ogrzewania ciała w kabinie na podczerwień wykorzystuje się promienie podczerwieni (zamiast pieców stosowane są ceramiczne promienniki podczerwieni), które ogrzewają nasze ciało. Temperatura z jaką mamy do czynienia w saunie oscyluje w granicach 30-60 stopni Celsjusza, dzięki temu mogą korzystać z niej również osoby starsze jak i te, które mają problemy z krążeniem. Jak działa kabina na podczerwień? Przyspiesza naszą przemianę materii, dzięki temu możemy szybciej i łatwiej schudnąć a także oczyścić swój organizm z toksyn. Dzięki regularnym seansom możemy zredukować nadwyżki tkanki tłuszczowej oraz zmniejszyć cellulit. Po drugie ogrzewamy swoje mięśnie i stawy. Korzystanie z sauny infrared (sauna na podczerwień) polecana jest przez lekarzy tym osobom, które leczą bóle mięśniowe czy kontuzje. Po trzecie znacznie poprawia wygląd naszej skóry. Dzięki kabinie na podczerwień możemy poprawić koloryt i gładkość swojej cery, przyspieszyć gojenie się ran i oparzeń a także zmniejszyć trądzik. Należy jednak przestrzegać zasad korzystania z sauny. W przypadku osób cierpiących na klaustrofobię dozwolone jest nie zamykanie drzwi po to, aby czuły się one komfortowo. Seans powinien trwać nie dłużej niż pół godziny a po zakończonym seansie należy wziąć ciepły prysznic.

Większość wielbicieli korzystania z sauny decyduje się na jej montaż u siebie w domu. Dzięki temu mogą z niej korzystać w każdej wolnej chwili 24 godziny na dobę bez ograniczeń. Poza tym mogą z niej korzystać wraz z rodziną, znajomymi lub przyjaciółmi.