You are currently viewing Książki o tematyce katolickiej – Marcin Jakimowicz

Książki o tematyce katolickiej – Marcin Jakimowicz

Z różnych względów (między innymi wiąże się to ze wzrostem naszych zarobków oraz bardziej przyjaznymi cenami książek oraz promocjami, którymi kuszą księgarnie oraz koncerny wydawnicze) coraz częściej przeciętny Polak zamiast wypożyczać książki z lokalnych bibliotek.

Marcin Jakimowicz jest cenionym autorem

marcin jakimowiczKupuje je na własność, tworząc własną, domową bibliotekę. Triumf wiodą tutaj księgarnie, ale także pobliskie antykwariaty w których często można spotkać dobre pozycje praktycznie za grosze, względem ich oryginalnej ceny. Według badań oraz statystyk przede wszystkim najchętniej kupujemy książki, które dotyczą naszych zainteresowań lub związane są bezpośrednio bądź nie z pracą zawodową, która się obecnie zajmujemy. Bardzo często po niektóre książki sięgamy ze względu na ich wartość kulturową lub światopoglądową. Takim przykładem są właśnie książki katolickie, dotyczące szeroko pojętych aspektów wiary chrześcijańskiej, słynnych osobistości z nią związanych oraz paradygmatów wierzenia. Wybór takowych książek jest szerszy w większych miastach – na przykład w Krakowie, można spotkać dział „książki katolickie” w popularnych księgarniach (tzw. sieciówkach, obecnych w galeriach handlowych). Bez większego problemu pozycje książkowe tego typu oferuje każda księgarnia katolicka – tutaj możemy liczyć na naprawdę szeroki asortyment, a także obsługę, która jest obeznana w tej tematyce. Do popularnych książek o tematyce katolickiej można zaliczyć przede wszystkim książki, których autorem jest dziennikarz i pisarz Marcin Jakimowicz. Kolejny znany i ceniony w naszym kraju autor książek traktujących o katolicyzmie i wierze chrześcijańskiej to Augustyn Pelanowski.

Książki tych autorów są polecane dla osób w każdym wieku – są napisane lekkim językiem, mimo tego, że poruszają tak ciężki temat, jakim jest wiara.