You are currently viewing Łatwa w obsłudze kasa

Łatwa w obsłudze kasa

Od sprzedawców przeważnie wymaga się umiejętności obsługi kasy, a tak naprawdę jest to bardzo łatwe, ponieważ większość z nich działa intuicyjnie. Mają czytelny panel w języku polskim i zrozumiale opisaną klawiaturę.

Jak działa kasa fiskalna?

kasy fiskalne datecsNa rynku urządzeń fiskalnych znajdziemy sporo modeli kas i drukarek, które mogą być wykorzystywane w firmach handlowych i usługowych. Sprzęt fiskalny do rejestrowania sprzedaży powinna mieć każda firma, która zajmuje się sprzedażą towarów i usług klientom indywidualnym, czyli nie prowadzącym działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mają do wyboru kasy fiskalne Datecs oraz innych producentów, które mogą pracować w systemie stacjonarnym lub mobilnym. Pierwsze z nich wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania i najczęściej są połączone z czytnikami kodów, terminalami płatniczymi czy szufladami kasowymi, przez co nie mogą zmieniać miejsca. Drugi model kas jest przenośmy i ma wbudowane wydajne akumulatory, które pozwalają na komfortową pracę nawet przez kilkanaście godzin. Każda kasa składa się się z wyświetlacza, klawiatury, drukarki i modułu fiskalnego. Żeby można było legalnie prowadzić sprzedaż na kasie, to musi ona jeszcze posiadać homologację i fiskalizację. Już w trakcie użytkowania kasy, musi ona mieć dokonywane regularne przeglądy techniczne, które nie mogą być rzadsze niż co dwa lata. Wykonują je specjalni serwisanci, którzy mają do tego uprawnienia i odnotowują to w pamięci kasy. Jednak o tym obowiązku musi pamiętać sam właściciel.

Marka Detacs jest znana na polskim rynku od wielu lat, ponieważ dostarcza wysokiej jakości urządzeń, które można spotkać w wielu sklepach czy punktach usługowych. Cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją niezawodność i funkcjonalność.