You are currently viewing Leczenie ortodontyczne w Poznaniu

Leczenie ortodontyczne w Poznaniu

Ortodoncja cieszy się bardzo dużą popularnością. W końcu jest to dziedzina stomatologii zajmująca się w dużej mierze wadami zgryzu. Ortodonta diagnozuje i skutecznie leczy wszelkie nieprawidłowości związane z uzębieniem. W Poznaniu bez większych problemów znajdziemy dobrego stomatologa, który specjalizuje się w ortodoncji.

Ortodonci z Poznania cieszą się dużym zaufaniem

ortodonta poznańZdrowe i proste zęby to marzenie wielu z nas. Niestety, nie każdy rodzi się z pięknym zgryzem. Czasami trzeba poradzić się specjalisty. Ortodonta to lekarz stomatolog zajmujący się leczeniem wad zgryzu. Koryguje nieprawidłowe ustawienie zębów, leczy również rozmaite wady szczękowo-twarzowe. Ortodonta ustala także przyczynę nieprawidłowego zgryzu, do których należą między innymi różnego rodzaju schorzenia laryngologiczne oraz wady anatomiczne twarzy oraz podniebienia. Zbyt długie korzystanie ze smoczka również w istotny sposób przyczynia się do problemów z uzębieniem. W korygowaniu wad zgryzu pomoże nam dobry ortodonta Poznań to duże miasto w Polsce, które może się poszczycić wieloma sukcesami w zakresie leczenia wad zgryzu. Pacjenci są niezwykle zadowoleni ze stomatologów pracujących w Poznaniu. Bardzo cenią sobie ich wiedzę oraz bogate doświadczenie. Dysponują również bogatym sprzętem oraz narzędziami. Warto podkreślić, że dokładne i profesjonalne leczenie ortodontyczne jest niezwykle istotne, bowiem wady zgryzu prowadzą do częstych infekcji.

Wady zgryzu można skutecznie leczyć. W jaki sposób? Zazwyczaj w przypadku leczenia wad zgryzu stosuje się aparaty ortodontyczne. Aparat może być stały lub ruchomy. Aparaty ruchome nosi się tylko przez kilka godzin w ciągu dnia. Czasami też stosowane są specjalne wkładki ortodontyczne. Niektórzy ortodonci zalecają również usuniecie zębów.