Wszystkie programy komputerowe, nie tylko do fakturowania maja jakąś licencję. Nie chcę używać ich fachowych nazw, ponieważ mało kto je zapamięta. Chciałbym jednak przybliżyć wszystkim, którzy nie mieli styczności z licencjami na programy, w jaki sposób działają. Wiadomo, że niektóre programy możemy mieć za darmo, inne na abonament, a jeszcze inne po zakupie na stałe.
Programy do faktur z licencjami
Najprostsza licencja freeware pozwala otrzymać taki program za darmo na nieokreślony czas. Jednak są ludzie, którzy chcą mieć lepszy program do fakturowania. Jeśli chodzi o ich licencję, najbardziej popularna jest licencja, która polega na kupnie danego programu. Są to tak naprawdę dwa rodzaje licencji. Można mieć program do fakturowania z danego roku bez aktualizacji. Drugi typ licencji umożliwia darmową aktualizację co jakiś czas. Ludzie, którzy chcą mieć jednak dostęp do większych aktualizacji i szybciej rozwijających się programów do fakturowania korzystają z abonamentów. Można je opłacać miesięcznie lub rocznie. Dzięki takim abonamentom otrzymuje się program, który jest aktualizowany zawsze wtedy, gdy użytkownik tego chce. Oczywiście aktualizacja musi być dostępna w serwisie producenta. Jest jeszcze wersja demo, czyli możemy korzystać z programu do fakturowania przez określony czas. Gdy on minie musimy wykupić pełną wersję na którejś z licencji powyżej.
Mniej więcej z tymi licencjami możemy się spotkać szukając programu do fakturowania. Przed zakupem oprogramowania warto jest zasięgnąć opinii użytkowników. Oni najlepiej wiedza, który stół w rzeczywistości nadaje się do użytkowania. Pod wpływem ich opinii najlepiej jest podejmować decyzję. Wiadomo, żę przetestowanie programu w praktyce daje najwięcej wiedzy i jest to najważniejsze.