You are currently viewing Liceum nauczy pielęgnacji ogrodów

Liceum nauczy pielęgnacji ogrodów

Ostatnio zauważyłam, że coraz bardziej popularne wśród młodzieży są tak zwane licea profilowane. I tak właśnie mój siostrzeniec chodzi do takiego właśnie liceum o profilu ogrodniczym.

Ogrody w Warszawie mają przyszłość

ogrodyW sumie mieszka w mieście jakim jest warszawa i zastanawiam się czy taki kierunek, w takim mieście będzie miał prawo bytu. Jednak myślę, że to może i dobry pomysł. Bo jednak kończąc szkołę oczywiście podchodzi do egzaminu dojrzałości a jeszcze do tego ma jakiś zawód w ręku. Pytałam się siostrzeńca czego uczą się jeśli chodzi oczywiście o te przedmioty zawodowe i okazało się, że według mnie bardzo przydatnych rzeczy. Siostrzeńca interesują przede wszystkim ogrody Warszawa wielkopowierzchniowe. W szkole uczą się na czym polega nawadnianie ogrodów i w jaki sposób się montuje różne niezbędne do tego urządzenia.
Ogólnie uczą się także na czym polega zakładanie ogrodów nawet od strony projektowania. A przede wszystkim przekazywana jest wiedza jak wygląda pielęgnacja ogrodów nie tylko w Europie, ale również na świecie. Siostrzeniec stwierdził, że wszystko co jest związane z ogrodami bardzo go interesuje. W przyszłości po zdanej maturze będzie chciał składać papiery na jakiś kierunek związany z projektowaniem ogrodów. A jak się okazuje w stolicy to bardzo poszukiwany zawód. I tu byłam naprawdę bardzo zdziwiona. Myślałam, że taki projektant ogrodów ma więcej pracy w miejscach gdzie rzeczywiście jest bardzo dużo domków jednorodzinnych, albo i może za granicą. Myślę, że taki projekt znający dobrze język angielski miałby dużo pracy jeśli chodzi na przykład o Anglię. Tam przecież całe miasta zbudowane są z szeregowych domków i ogrodów.

Jednak myślę, że zawód taki ma przyszłość w Polsce. W sumie powstaję teraz coraz więcej takich osiedli właśnie pod dużymi aglomeracjami.