You are currently viewing Malowanie ceramiki z mamą

Malowanie ceramiki z mamą

Moja mama bardzo lubi różne kreatywne zajęcia i jest członkiem wielu różnych kółek. Mnie nigdy takie rzeczy nie interesowały. Kiedy mam wolny czas i nie muszę się uczyć to wolę poczytać dobrą książkę albo posiedzieć w Internecie. Moja mama miała jednak dla mnie inne plany – poprosiła żebym poszła z nią na warsztaty, na których będziemy tworzyć ceramikę, a potem ją malować.

Malowanie ceramiki bardzo mi się spodobało

warszawskie malowanie ceramikiPoczątkowo wcale nie miałam ochoty nigdzie iść z mamą. Dla mnie coś takiego jak malowanie jakiś dziwnych garnków wydawało się bez sensu. Ale postanowiłam zrobić przyjemność mamie i pójść tam z nią żeby była szczęśliwa. Nastawiona byłam na nudne warsztaty tymczasem okazało się, że warszawskie malowanie ceramiki jest naprawdę fajne. Myślałam, że na spotkaniu będą same starsze panie ale w właściwie więcej dziewczyn było tam niewiele starszych ode mnie, dzięki czemu poznałam tam naprawdę fajnych ludzi. Od czasu pierwszego warsztatu byłam z mamą na podobnych zajęciach już cztery razy. Malowanie ceramiki naprawdę bardzo wycisza. Do tego można wyżyć się kreatywnie. Często kolory mojej ceramiki są różne w zależności od mojego nastroju. Raz kiedy byłam zła po tym jak poszedł mi źle sprawdzian moje ceramiczne wyroby były pomalowane na ciemne kolory i wyglądały bardzo groźnie. Ale mimo wszystko wyglądały bardzo estetycznie i mi się podobały. Innego razu zaś stworzyłam dzieło w kolorach słońca, bo byłam tak szczęśliwa.

Nigdy bym się nie spodziewała, że warsztaty, na które zabrała mnie mama tak bardzo mi się spodoba. Teraz często chodzę z mamą na różne warsztaty i inne wydarzenia, co bardzo mnie cieszy. Również dlatego, że dzięki temu spędzam czas z mamą i zacieśniają się nasze więzi. Wydaje mi się, że mama cieszy się z naszych wypadów tak samo mocno jak ja.