You are currently viewing Medycyna estetyczna a dbanie o siebie

Medycyna estetyczna a dbanie o siebie

Wiele razy słyszałam, że trzeba o siebie dbać. Oczywiście nie będziemy do tego siłą zmuszani, ale po prostu wypada. Poniekąd zgadzam się z tym poglądem, ale nie do końca.

Ładny wygląd? Tak, ale to nie wszystko

usgKażdy z nas inaczej rozumie dbanie o siebie. Dla jednych to aktywność fizyczna i dieta, a dla drugich operacje plastyczne i botoks. Na pewno nie jestem za tą drugą opcją, bo dla mnie chirurg to ostateczność, która wiązałaby się z moim zdrowiem. Na pewno nie chciałabym poddawać się skompilowanym operacjom tylko po to, by poczuć się lepiej. Jestem zwolenniczką tej pierwszej opcji i ją w zupełności popieram. Moim zdaniem dbanie o siebie jest bardzo ważne. To nie tylko estetyka ciała, ale i dobre samopoczucie, zdrowie. Jeśli ktoś doprowadza się do gigantycznej nadwagi, to zaniedbuje się w dużym stopniu.
Dla mnie dbanie o siebie oznacza przede wszystkim zdrowe odżywianie. Ja cenię sobie spożywanie warzyw, owoców i zdrowych ryb. Absolutnie nie pochwalam żywienia się w barach szybkiej obsługi, zjadania tłustych i ciężkich potraw, słonych przekąsek. To doprowadza do szybkiego wzrostu naszej wagi, ale i zmian skórnych.
Takie rzeczy wpływają na nasz “wysyp” na twarzy, którego raczej chcielibyśmy uniknąć. Ważna jest też ogólna troska o wygląd. Moim zdaniem dużo dobrego robi medycyna estetyczna. Nie wszystkie zabiegi są bardzo drogie, a pomagają. Możemy np. wykonać USG skóry twarzy i pozbyć się brzydkiej cery po odpowiedniej diagnozie. W końcu USG to nie tylko jama brzuszna, ale i wiele innych części naszego ciała. W większych miastach jak Bydgoszcz, mamy również wiele fajnych i tanich siłowni.

Aktywność fizyczna daje nam nie tylko ładny wygląd, ale i siłę, lepsze samopoczucie. Dbanie o siebie jest ważne, ale nie trzeba na siłę poprawiać swojego wyglądu. Trzeba po prostu o siebie dbać, dla siebie samych.

Medycyna estetyczna bydgoszcz – www.medevaq.pl