You are currently viewing Metalowe elementy do pakowania

Metalowe elementy do pakowania

Każdy przedmiot przeznaczony transportu powinien być odpowiednio zapakowany lub zabezpieczony. Jest cały szereg rozwiązań, urządzeń i materiałów przeznaczonych do tego celu. Wybór zależny jest od gabarytów przedmiotu przeznaczonego do transportu. Największe problemy stwarzają duże przedmioty.

Zapinki do taśm propylenowych

zapinki metalowe do zaciskaniaPrzygotowując do transportu duże maszyny lub urządzenia trzeba przede wszystkim zabezpieczyć wszystkie „wystające’ poza jednolitą bryłę elementy, aby nie zostały urwane lub uszkodzone. Istotny jest tutaj dobór materiału. Nie da się takiej maszyny włożyć do pudła lub skrzyni. Nie można jej również zapakować w papier lub umieścić w tunelu foliowym. Najwłaściwszym materiałem, przeznaczonym do tego celu są taśmy propylenowe. Taśmy produkowane są w różnych szerokościach i długościach, a ich zapięciem są zapinki metalowe do zaciskania. Zapinki produkowane są oddzielnie, w różnych rozmiarach, dostosowanych do rozmiarów taśm. Zaciskane są na taśmach za pomocą specjalnego urządzenia, paskowacza, gwarantującego trwałość zacisku. Paskowacz jest dostosowany do szerokości taśmy i zapinki i po jego użyciu zapinka nie może się już rozpiąć. Innym urządzeniem do zaciskania zapinek stalowych lub drucianych są kleszcze zaciskowe. Spełniają taką samą funkcję jak paskowacz. Jedno i drugie narzędzie można kupić w zestawie z zapinkami metalowymi.

Wszystkie materiały przeznaczone do pakowania są do nabycia w sklepach specjalistycznych lub on-line. Zapinki sprzedawane są na wagę  lub na sztuki. Oczywiście oprócz zapinek trzeba kupić paskowacz, który napina taśmę i zaciska zapinkę lub kleszcze do zaciskania i napinacz do napinania taśmy. Po zabezpieczeniu za pomocą taśmy i zapinek maszyny przeznaczonej do transportu, można ją bezpiecznie załadować na lawetę.