You are currently viewing Miałam praktyki w kancelarii patentowej

Miałam praktyki w kancelarii patentowej

Dzisiaj czytałam ciekawy artykuł w magazynie branżowym. Studiuję prawo i bardzo interesuję się znakami towarowymi i wszelkimi patentami. Uważam, ze to bardzo interesująca dziecina. Raz w miesiącu kupuję sobie magazyn branżowy, z którego można się wiele dowiedzieć o tej branży.

Uczyłam się zastrzegania nazw firm

Zastrzeżenie nazwy firmyRzecznik patentowy to bardzo doceniany zawód w dzisiejszych czasach. Wiele osób chciałoby pracować w kancelariach ale nie zdają sobie sprawy ile poświęcenia i nauki czeka ich żeby móc wykonywać ten zawód. Rzecznik patentowy musi być na bieżąco z wszystkimi przepisami i normami prawnymi. Badanie patentowe, które się wykonuje musi spełniać wszystkie normy. Najważniejszy jest fakt, żeby wykonać prawidłowo zlecenie od klienta żeby nie narazić jego marki na straty. Oczywiście w magazynie był wzmianka, że kancelarie patentowe zabezpieczają się na wypadek ludzkich błędów warto jednak dokładnie wszystko sprawdzać żeby nie mieć żadnych problemów. Kancelaria patentowa, w której byłam na praktykach bardzo mi się spodobała. Wiele się nauczyłam wykonując w kancelarii różne prace. Poza parzeniem kawy czy kserowaniem miałam dostęp do różnych dokumentów. Zgłoszenie znaku towarowego miałam okazję zobaczyć na żywo w różnych wnioskach i innych dokumentach, które były przygotowywane przez pracujących w kancelarii rzeczników. Rzecznik patentowy, któremu pomagałam kiedyś znalazł także czas żeby mi wszystko dokładnie opowiedzieć. Dowiedziałam się, że najlepsze zastrzeżenie nazwy firmy jest bardzo istotne dla klientów kancelarii.

Firma stara się sprawdzić wszystkie patenty i znaki towarowe żeby klienci byli zadowoleni z usług, które kancelaria im świadczy. Praktyki były bardzo przydatne. Na pewno przydadzą mi się w mojej późniejszej karierze. Planuję skończyć studia i poszukać zatrudniania w kancelarii patentowej.