You are currently viewing Modrzew syberyjski do budowy mojego tarasu

Modrzew syberyjski do budowy mojego tarasu

Zawsze chciałam mieć dom z pięknym tarasem. Lubiłam zapraszać do siebie gości, organizować przyjęcia, spotykać się z rodziną, czy sama spędzać czas na świeżym powietrzu. Taras był zatem idealnym miejscem do takich rzeczy. 

Modrzew syberyjski jest trwały

modrzew syberyjski do budowy tarasuMusiałam jednak tak zaprojektować swój taras, żeby później tego nie żałować. Również wybór odpowiedniego drewno był ważny. Chciałam, żeby to był taras drewniany, ponieważ drewno jest naturalne i pasuje do mojego stylu. Nawet jak trzeba się nim bardziej zajmować niż płytkami czy kostką brukową to jednak jego wygląd był dla mnie ważny. Mój taras był w kształcie prostokąta, ale był dosyć duży, żeby dało się na nim spokojnie postawić duży stolik i kilka krzeseł. Często też grilluję, więc musiało się też znaleźć miejsce na grilla. Dodałam do tego tarasu jeszcze drewnianą, dosyć szeroką balustradę z jednej strony. To nie tylko bezpieczeństwo, ale też dodatkowe miejsce na postawienie czegoś do jedzenia. Zastanawiałam się nad odpowiednim materiałem z którego będzie wykonany mój taras. Czytałam, że modrzew syberyjski do budowy tarasu jest bardzo dobry. Z jednej strony jest odporny na wilgoć i wodę, a z drugiej jest też odporny na wysoką temperatura, więc spokojnie może znajdować się w miejscu mocno nasłonecznionym. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ chciałam mieć taras ustawiony od strony południowej, żeby zawsze było tam słońce i ciepło. Modrzew syberyjski był zatem dobrą opcja dla mnie. Sprzedawca przy zakupie desek dał mi także kilka rad odnośnie pielęgnacji modrzewia i jego użytkowania, więc tym bardziej byłam na niego zdecydowana.

Modrzew syberyjski z pewnością jest dobrą opcją. Nie tylko jest trwały, ale także dobrze wygląda. Warto było w niego zainwestować. Na moim tarasie sprawuje się idealnie.