Mój taras i olej osmo

 Bardzo często spędzam czas na swoim drewnianym tarasie. Lubię przebywać na świeżym powietrzu. Chętnie urządzam przyjęcia dla znajomych, opalam się na leżaku, czy tylko czytam książkę. Moim zdaniem taras powinien być przy każdym domu. To cudowne miejsce.

Olej osmo i odnowienie tarasu

osmo 007 do tarasówNiestety, często użytkowany taras szybciej się niszczy. Wybrałam drewno, ponieważ to materiał naturalny, estetyczny i przyjemny w dotyku. Ale jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, czy słońce, jak również samo chodzenie po nim sprawia, że drewno nie prezentuje się już tak estetycznie. Trzeba go konserwować regularnie, by utrzymać dobry wygląd. W tym roku postanowiłam dokonać bardziej kompleksowej konserwacji. Potrzebny był mi do tego osmo 007 do tarasów. Słyszałam, że to bardzo dobry produkt. Moja koleżanka używałam go do swojej drewnianej podłogi w domu i była z niego bardzo zadowolona. Dodatkowo ten olej nie jest taki drogi, a przy tym jest bardzo wydajny. Myślę że jedna duża puszka z pewnością wystarczy by odnowić cały mój taras. Olej osmo zamówiłam w sklepie internetowym, więc nie tylko zapłaciłam mniej, ale też dostałam produkt w paczce następnego dnia. Bez wychodzenia z domu zdobyłam doskonały olej d tarasów. Skontaktowałam się z koleżanką i dowiedziałam się jak ona stosowała olej osmo i ile czekała na wyschnięcie. Ja dodatkowo musiałam czekać na słoneczną pogodę, by olej mógł wyschnąć, a nie zostać zalany przez deszcz. Na szczęście jego nakładanie nie było trudne.

Trochę się napracowałam przy szlifowaniu tarasu, ale jego olejowanie było już bardzo proste. Zwracałam uwagę jedynie na to, by nie kłaść zbyt grubej warstwy, a dwie cienkie. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak obecnie wygląda mój taras. Osmo to świetny wybór.