You are currently viewing Mój wuja i panele grzewcze na podczerwień

Mój wuja i panele grzewcze na podczerwień

Powitać. Dzisiaj spędziłem swój dzień u wuja. Mój wuja wpadł na całkiem dziwny, a według niego nowoczesny, pomysł. Cały czas odkręcaliśmy grzejniki ze ścian i od przyłączonych rur. Za kilka dni, bo wszystkie grzejniki już odkręcone, będziemy maskować lub odcinać rury, które pozostały na ścianach.

Panele grzewcze na podczerwień u wuja

panele grzewcze na podczerwieńMój wuja bowiem chce zainwestować w ogrzewanie na podczerwień. To podobno wielka nowość i należy, aby to mieć, zamontować grzejniki na podczerwień, czyli takie tanie panele grzewcze na podczerwień – katowice. To promieniowanie ma ogrzewać ściany i sufity, natomiast w ogóle nie będzie ogrzewało powietrza. Poza tym nie będzie występować klimatyzacja powietrza, jak to dotychczas miało miejsce przy grzejnikach konwencjonalnych. Jakimś znawcą tego tematu, a już na pewno ogólnie tematu ogrzewania nie jestem, ale nie wiem czy mój wuja robi dobrze pod względem finansowym. Katowice, a w tym mieście obaj mieszkamy, mają dość tani węgiel. Wszystko przez sytuację z górnikami oraz bliskość kopalni, które proszą się nawet, aby to od nich kupić opał. I z tym promieniowaniem, to też nie wiem. Zapewne jest zdrowe, ale może działa jak solarium;). Odwiedzę wuja i ciocię w zimę, a drzwi otworzą mi Puerto Amerykanie, hihi. Tak oczywiście sobie żartuję, bo dzisiaj taka moda na opalanie, wszyscy chcą wyglądać jak oni. Pytałem się w domu taty, co o tym myśli. On twierdzi, że oczywiście trzeba iść z duchem czasu, a nie stać w miejscu, ale podejrzewa, iż wuja trochę się pospieszył. Mógłby poczekać kilka lat, wszystko na pewno byłoby już wtedy sprawdzone w praktyce i też tańsze. Na wszystko, jak mówi mój tatuś, trzeba czasu i cierpliwości. Jeszcze jakby miał on jakąś awarię, to niech zmienia na te grzejniki na podczerwień, ale jak miał centralne ogrzewanie w dobrej formie i wszystko teraz demontuje, to to mądre nie jest – ciągnął dalej tata w rozmowie ze mną.

Ja sam twierdzę podobnie. Za kilka dni znowu pójdę do wuja, aby maskować lub zdemontować pozostałe rury od centralnego ogrzewania. Gdy zaś przyjdą zamówione z internetu te nowoczesne urządzenia na podczerwień, a zdążymy je zamontować, opiszę niezwłocznie na tym blogu, jak te cuda się sprawują. Hej.