You are currently viewing Moja przygoda z częściami do Renault

Moja przygoda z częściami do Renault

Renault to marka samochodu, która towarzyszy mnie i mojej rodzinie od zawsze. Na początku był to srebrny model Megane. Potem, kiedy urodził się mój brat i pięcioosobowe auto przestało wystarczać, tata kupił Grand Espace. Ten właśnie samochód służył nam wiernie przez wiele lat, woził na wakacje w góry, nad morze czy nawet na zagraniczne wycieczki. Nic więc dziwnego, że gdy dorosłam i zrobiłam prawo jazdy, tata polecił mi zakup właśnie Renault.

Części zamienne do Renault na studencką kieszeń

renault - tanie częściMój wybór padł na używane Renault Laguna, z komisu o nazwie renault – tanie części. Nie był to może piękny samochód, ale na studencką kieszeń w sam raz. Jeździłam nim na zajęcia, a na niektóre weekendy przez pół Polski do domu. Kiedy dodatkowo zaczęłam pracę, samochód stał mi się wręcz niezbędny. I wtedy właśnie zaczęło się z nim dziać coś niepokojącego. Miałam problemy z odpaleniem silnika, z rury wydechowej dziwnie dymiło. Zrozumiałam, że powinnam się udać do warsztatu na generalny przegląd, aby odkryć źródło problemu. Okazało się, że układ chłodzenia mojego Renault wymaga gruntownej naprawy, niestety dość kosztownej. Skąd studentka żyjąca z pracy dorywczej i stypendium socjalnego miałaby wziąć pieniądze na takie naprawy? Z pomocą przyszedł mi Internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy renault – tanie części znalazłam stronę sklepu, który zaradził mojemu problemowi i szybko zamówił odpowiednie elementy. Okazuje się że części do Renault są dość łatwo dostępne na rynku, trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać ich w okazyjnej cenie.

Mój ulubiony samochód udało się uratować dzięki niedrogim częściom zamiennym, czego bez wątpienia nie udałoby się zrobić bez pomocy Internetu. Teraz nadal mogę czerpać przyjemność z jazdy, a co najważniejsze, nie muszę rezygnować z dojazdów do pracy i na zajęcia. Renault nadal spisuje się świetnie, tak jak za czasów mojego dzieciństwa.